AKP'li belediyeye soruşturma açıldı

AKP'li belediyeye soruşturma açıldı
Odatv'nin Samsun’da ilk olarak 2014’te gündeme getirdiği olayda Samsun Büyükşehir Belediyesi, yargı kararlarına rağmen okulu yıkmıştı.

Protokol Cami yapılacağı gerekçesiyle başka bir ilçede yetersiz bir okula taşınan Atakum Anadolu Tarım Meslek Lisesi ve Tarım Meslek Lisesi hakkında Danıştay’dan iki kez kararın durdurulması kararı çıkmasına rağmen karar uygulanmayarak Büyükşehir Belediyesi tarafından okul yıkıldı. Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi okul alanı için Kent Park kararı aldı. Bu karar için de Samsun İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı verdi. Mahkeme kararlarına rağmen okul alanını devretmeyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’a Valilik izniyle Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma açtı. Son olarak Milli Eğitim Bakanlığı, Büyükşehir Belediyesi’ne yazı göndererek “plan değişiklik talebi”ni reddetti.

BÜYÜKŞEHİR İNADI KARAR DİNLEMEDİ

“Protokol Cami” yapılacağı gerekçesiyle okul, Tekkeköy İlçesi'nde bulunan yetersiz bir okula taşınmıştı. Okul aile birliği yürütmeyi durdurma kararı için dava açtı. Danıştay ve yerel mahkeme okulun eski yerine taşınması yönünde karar verdi. Mahkeme kararlarına rağmen Samsun Büyükşehir Belediyesi okul alanını Meclis kararı ile “Kent Park” alanına çevirdi. Bu karara karşı yeniden dava açıldı. Bu karar da iptal edildi. Okulun geri taşınma kararlarına rağmen Samsun Büyükşehir Belediyesi okul alanını devretmeyerek inşaat atıkları ile doldurdu.


(Okulun bahçesindeki ağaçlar böyle kesilmişti)
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.