Akşener: Anketlerde % 73 Oranında Ekonomi ve İşsizlik Öne Çıkıyor

Akşener: Anketlerde % 73 Oranında Ekonomi ve İşsizlik Öne Çıkıyor
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İl İl - İlçe İlçe esnaf ziyaretlerinin altıncısını Balıkesir ilinde gerçekleştiriyor. Balıkesir’deki ilk ziyaretine Sındırgı İlçesinden başlayan Akşener, kendisini karşılayan kalabalığa bir konuşma yaptı.
 
Türkiye de uzunca bir zamandır kim kimin siyasi ayağı tartışmalarının sürdüğünü, bu tartışmaların vatandaşı ilgilendirmediğini söyleyen Akşener konuşmasında son anketlerden bahsetti.
 
YENİ BİR ANKET YAPTIRDIK
 
Akşener, yaptırdıkları bir ankette % 73 oranında ekonomi ve işsizliğin öne çıktığını belirtti.  Yapılan başka bir anket sonucunu da söyleyen Akşener, “Yeni bir anket yayınlandı onu biz yapmadık orada da insanlar FETÖ’nün siyasi ayağı kimdir sorusunu bilmediklerini söylediler. Yani bunun anlamı şu; devlet bir terör örgütüyle mücadele etsin, orada onlara verdiğimiz bir yetki var gereğini yapsın ama bizi de görsün” dedi.    
 

 
TÜRK SİYASİ TARİHİNDEKİ İLK ÇALIŞMAYI YAPIYORUZ
 
Yaptığı esnaf ziyaretlerinin seçim olmadan, siyaset yapmadan, birilerini kötülemeden, kendilerini övmeden yapılan Türk siyasi tarihindeki ilk çalışma olduğunu belirten Akşener, esnafın sorunlarını şöyle anlattı: “Sadece dertlerinizi dinleyip, duyurmaktır bizim derdimiz. Geliri yüksek denilen illeri gezdim çocukluğumdaki fukaralığı gördüm. Esnaf Türkiye’nin bel kemiğidir. Esnaf en fazla istihdam yaratandır. Gezdiğimiz yerlerde elektrik, doğalgaz paralarından, Stopaj vergilerinden, maliyetin yüksekliğinden, alım gücünün düşmesinden çok şikayet var. Hayvancılar sütün para etmediğini et hayvancılığına dönüldüğü, yemin çok pahalı olduğunu, elektriğin çok pahalı olduğunu söylüyor. Buna karşılık tarımla meşgul olanlar ürünün pahalıya malolduğunu, mazotun, gübrenin, ilacın çok pahalı olduğunu söylüyor.  Yapmaya çalıştığımız şey gerçek gündemi, işsiz gencin derdini, tencere kaynatamayan kadının derdini iktidara göstermektir”
 

 
Akşener, gazetecilere afaki sorular hakkında soru sorana cevap vermeyeceğim dediğinin altını çizerek, “Esnafı sorsunlar cevap vereceğim, kadınları sorsunlar cevap vereceğim, işsiz gençleri sorsunlar cevap vereceğim, hayvancılıkla meşgul olanları sorsunlar onlara cevap vereceğim. Türkiye’nin gerçek gündemi budur. Uzunca bir zamandır gözünüzün içine kimse bakmıyor, ceketimi assam seçtiririm modeli olduğu için. BU gezilerin sonunda buraya gelecekler gözünüzün içine bakacaklar ve sizin derdinizi dinlemek zorunda kalacaklar. Ya çözecekler ya çözecekler onlar çözmüyorsa biz çözeceğiz” dedi.
 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.