Akşener: Teröre yardım ve yataklık yapan her kurum ve şahsın gereği yapılmalı

Akşener: Teröre yardım ve yataklık yapan her kurum ve şahsın gereği yapılmalı

Balıkesir’in Susurluk ilçesine giden Akşener, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için söylediği “Pejmürde ederiz” sözüyle ilgili olarak, “Daha evvel de sayın (Tayyip) Erdoğan için şaftını kıracağını söylüyordu. Siyasetçiler böyle çok iddialı konuşurlarsa gün gelir ayna gibi karşına tutarlar” dedi.

'TÜRKİYE ÇILGIN BİR SİYASETİN İÇİNDE'

‘Millet ittifakı’ ortağı CHP’nin elinde bulunan İstanbul ve Ankara belediyelerinin durumuna da değinen Akşener, “Ben, sayın Erdoğan’ın İstanbul ve Ankara gibi iki büyükşehire kayyum atamak gibi bir çılgınlığa kapılmayacağını düşünüyorum. Türkiye her ne kadar çılgın bir siyasetin içinde olsa da sayın Erdoğan’ın iki büyükşehrimize böyle bir tavırda bulunmayacağına inanıyorum” diye konuştu.

'BİZ GEÇEN YIL DA SAYIN ERDOĞAN İLE TOKALAŞTIK'

Akşener, ‘İYİ Parti-Erdoğan yakınlaşması’ iddiasını ise şöyle değerlendirdi: “Biz parti olarak geçen yıl da milletvekillerimizle resepsiyona katılmıştık, o gün de sayın Erdoğan ile tokalaştık. Bu tokalaşmanın bu derece neden büyütüldüğünün, Türkiye şartlarında neye tekabül ettiğine bakmanız lazım. Biz bu yıl katıldık ve tokalaştık, geçen yıl da katılıp tokalaştık. Geçen yıldan buraya ne değişmiş?”
 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.