Bakan Mehmet Nuri Ersoy: Su-35 çok etkileyici

Bakan Mehmet Nuri Ersoy: Su-35 çok etkileyici
Dün başlayan Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde, birçok kurum ve üniversitenin destekleriyle Atatürk Havalimanı'nda bu yıl ikincisi düzenlenen TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ne Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'da kayıldı. Ersoy, hava araçlarının sergilendiği alanda, Kültür ve Turizm Bakanlığı standı da ziyaretçilerini ağırlıyor. 

Stantta 'UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Listeleri'ndeki kültürel değerler sergileniyor ve geleneksel el sanatlarından hüsn-i hat, ebru ve çini ustaları ziyaretçilerle buluşuyor.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da festivalle ilgili “Açıkçası beni çok etkileyen şey, küçük yaştaki öğrencilerimizi keyifle dolaşırken görmek. Herkesin bildiği gibi, teknolojide ileri değilseniz yeni dünyada yeriniz yok. Öğrencilerimize küçük yaştan teknolojiyi sevdirmemiz gerekiyor. Bu yolculuğun başlamasında da TEKNOFEST gibi organizasyonların çok büyük önemi var" ifadelerini kullandı. 

Ersoy, ayrıca "Emeği geçen herkese, başta Selçuk Bayraktar olmak üzere teşekkür ediyorum. Organizasyonun uluslararası yapısının daha da artması gerekiyor. Yurt dışından da ziyaretçi alabileceğimiz bir organizasyon. SoloTürk’ü daha önce de izleme şansım oldu. Su-35 oldukça etkileyici. Çok farklı manevra yetenekleri var. İnşallah Türkiye’nin de bu tarz uçakları olur. Alışılagelmiş uçaklardan değil. Onun bir üst modeli daha yapılmış. Onu da inşallah getirirler, görme şansımız olur, ama çok etkileyici." açıklamalrında bulundu. 
 
 

 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.