Bana sert çıkmak kimsenin haddi değil

Bana sert çıkmak kimsenin haddi değil

MHP Grup Başkanvekili Vural, 10 Kasım'da kavgalı Genel Kurul oturumunda Başbakan Erdoğan'ın Meclis Başkanı Şahin'i 'azarladığı' iddia edilen toplantıda kendisine de sert çıktığı yönündeki haberlere tepki gösterdi

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Bana sert çıkmak, kızmak kimsenin haddi değil, ben hükümete yönelik eleştirilerimi getirdim. Başbakan da 'hükümeti savunmasın mı?' dedi. Ben de 'daha da ağır eleştirilerimiz olacak onlara da cevap verirsiniz' diyerek cevabını verdim" diye konuştu.

Vural, yaptığı açıklamada basında yer alan Başbakan Erdoğan'ın, 'Şahin'i azarladığı görüşmede' kendisine de kızdığı, sert çıktığı yönündeki haberlere tepki gösterdi. Vural "Asıl sert çıkan benim. Bakanı parti hükümeti gibi davranıyorsunuz, bunlar doğru değil diye eleştirdim. Başbakan da 'eleştirilere cevap vermesin mi hükümeti savunmasın mı' dedi. Ben de 'o zaman daha da ağır eleştirilerimiz olacak onlara da cevap verirsiniz karşılığını verdim. Sonra da başbakan ayağa kalkıp gitmek zorunda kaldı. Başbakan'ın bana kızdığı, sert çıktığı ifadeleri doğru değildir. Ne kızacak ne de sert çıkabilecek bir durumu yok. Eleştiriyi getiren de benim bu eleştiriye çıkıp siz cevap vereceksiniz diyen de. Ben onun memuru muyum ki bana sert çıkacak. Sert çıkmak, kızmak kimsenin haddi değil. Kimse -Başbakan da olsa- bir grup başkanvekiline sert çıkmaya, kızmaya cüret edemez" diye konuştu.

"Etten önce çömleğe düşmek"

Vural, bugün basın toplantısında Başbakan'a yönelik söylediği 'etten önce çömleğe düşmek' ifadesine de açıklık getirdi. Kullandığı ifadenin Afyon'da kullanıldığını söyleyen Vural, "Annesi Keşkek çömleği hazırlıyor, oğlu da merakla soruyor; daha sonra merakından kafasını çömleğe uzatıyor ve kafası çömleğin içine giriyor. Uğraşıyorlar oğlanın kafasını çömlekten çıkaramıyorlar. Sonra çömlek kırılıyor ve oğlanın kafası çömlekten çıkartılıyor. Anne oğluna 'etten önce çömleğe düşmenin hali bu olur' diyor. Bu deyiş, bir işte bilgisiz olmasına rağmen herkesten önce ortaya atılmak anlamına geliyor. Keşkek çömleğine kafasını geçirip de etten önce düşünce işte yaşadığımız son olaylar yaşanıyor" diye konuştu.

ANKA

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.