Belediye başkanlarının istifasına seçmen ne diyor?

Belediye başkanlarının istifasına seçmen ne diyor?
Optimar Araştırma'nın İstanbul, Ankara, İzmir'in de aralarında bulunduğu 26 ilde bin 547 kişi ile yaptığı son anketten çarpıcı sonuçlar çıktı.

TÜRKİYE'NİN EN ÖNEMLİ SORUNLARI NELERDİR?

Buna göre, Türkiye'nin en önemli sorunları terör, işsizlik, eğitim ve ekonomi olarak ortaya çıkarken, bunları “Kim çözer” sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan diyenlerin oranı yüzde 42.2, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu cevabını verenlerin oranı ise yüzde 13.1 oldu.

BELEDİYELERDEKİ İSTİFALAR

Halk, Erdoğan'ın ‘metal yorgunluğu' çıkışının ardından başlayan AK Partili belediye başkanlarının istifa sürecine de yüzde 44'le olumlu bakıyor. Yüzde 23.2 istifalara karşı çıkıyor. 

AK PARTİLİLER 'OLUMLU'

Karar'dan Kenan Butakın'ın haberine göre AK Partililer arasında “istifaları olumlu karşılıyorum” diyenlerin oranı ise yüzde 47.7 oldu. CHP ve MHP'de ise bu oran sırasıyla yüzde 45.9 ve 33.3 oldu.

0211krr09a 

"SİYASİ GERİLİM VAR"

Katılımcılara “Sizce Türkiye'de siyasi bir gerilim var mı?” sorusu da yöneltildi. Yüzde 71.1 soruya “Evet” cevabını verirken “Hayır” diyenlerin oranı 22.8'de kaldı. AK Partililer arasında ‘evet' diyenler ise 55.3 oldu. CHP'lilerden yüzde 83.8'i, MHP'lilerden de yüzde 84'ü aynı cevabı verdi.

"GERİLİMİ ERDOĞAN ÇÖZER"

"Gerilimi kim çözer?” sorusuna yüzde 35.9 Erdoğan, yüzde 15.2 Kılıçdaroğlu, yüzde 7.6 Meral Akşener, yüzde 4.6 Devlet Bahçeli cevabını verdi.

 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.