Birleşme Türkiye'nin Hayrına

Birleşme Türkiye'nin Hayrına


TÜRK milliyetçilerini tek çatı altında toplamaya yönelik çabalara destek artıyor. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Türk Haber-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Akcan ile Uluslararası Avrasya Eğitimcileri Federasyonu Başkanı Şuayip Özcan da Türk milliyetçilerinin birleşmesini olumlu bulduklarını açıkladılar.

İSMAİL Koncuk, ülkenin bölünmez bütünlüğünü savunan en büyük memur sendikası olarak birleşmenin Türkiye’nin hayrına olacağına inandıklarını söyledi. Ali Akcan, parçalanmış kalındığı sürece Türk milliyetçilerine iktidarın hayal olduğunu belirtirken, Şuayip Özcan, samimiyetle tüm engellerin aşılabileceğine dikkat çekti.

Bölünmüşlük ülkeye zarar

Türk milliyetçilerini tek parti çatısı altında toplamaya yönelik çabaların hızlanması geniş tabanlı sivil toplum kuruluşları ve sendikalar tarafından da memnuniyetle karşılanıyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ATP’yi ziyareti ile yeniden gündeme gelen ve ATP’nin kendini feshederek MHP’ye katılma kararı almasıyla hız kazanan Türk milliyetçilerinin tek çatı altında bütünleşmesi çalışmalarına destek artıyor. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Türk Haber-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Akcan ile Uluslararası Avrasya Eğitimcileri Federasyonu Genel Başkanı Şuayip Özcan da Türk milliyetçilerinin birleşmesi çabalarını olumlu bulduklarını açıkladılar

Koncuk: Türkiye’nin hayrına bir girişim

Türkiye Kamu-Sen Genel sekreteri ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ise Türk milletinin bağımsızlığının tehlikede olduğunu belirterek, Türkiye’nin bölünmez bütünlüğüne inanan Türkiye’nin en büyük memur sendikası olarak bu tür birlikteliklerin Türkiye’nin hayrına olacağına inandıklarını söyledi. Koncuk şöyle konuştu: “Türk milletinin Anadolu coğrafyasında yaşamasına yönelik bir takım ciddi tehditler ve tehlikeler var. Doğu ve Güneydoğu bizden alınmak, koparılmak isteniyor. Türkiye’nin bu ortamında ülkemizin milli birlik ve beraberliğine, bölünmez bütün inanan tüm kuruluşların siyasi partiler, sivil toplum örgütlerinin bir araya gelmesi, baş başa vermesi ve Türkiye’yi bekleyen ve Türk milletini bekleyen tehlikelere karşı güçlerini birleştirmelerinden daha tabi gerçekçi bir tedbir olamaz. Biz siyasi parti değiliz ama Türkiye’nin bölünmez bütünlüğüne inanan Türkiye’nin en büyük memur sendikası olarak bu tür birlikteliklerin Türkiye’nin hayrına olacağına inanıyorum. Hayırlı, uğurlu olur inşallah.”

Akcan: Parçalı olursak iktidara gelmek hayal

Türk Haber-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Akcan, vatan ve millet gibi hassasiyet taşıyan konularda aynı düşünen milliyetçilerin tek çatı altında birleşmesinin faydalı olacağı kanaatini taşıdığını ifade ederek, bu çağrının çok yerinde bir çağrı olduğunu kaydetti. Akcan şöyle devam etti: “Çok yerinde bir çağrı. Konu vatan olunca teferruatlar bir kenara bırakılmalı. Bölünmüşlüğün önüne geçilmesi lazım. Bunu yerine getirecek olanlar da kendisini bölünmüş gibi gösterenler, hissedenlerdir. Başka yapılacak bir şey yok. Asgari müştereklerde buluşulması lazım. Bugün Türkiye içeride ve dışarıda çok içler acısı bir durumda. Türkiye’de tamamen bölünmüşlüğe doğru adım adım ilerliyoruz. Onun için buna dur denilmeli. Önce bu birlikteliğin sağlanması lazım. Yoksa bölünmüşlüğün fayda sağlamadığı bir gerçek. Ben birleşme konusunda adım atanları tebrik ediyorum. Vatan millet noktasında aynı düşünceleri taşıyoruz. Arkadaşlarımız bu noktada teferruat denilen bazı farklılıkları bir tarafa atmaları lazım. AKP’nin içinde de dünya kadar farklı farklı insanlar var. Ama konu iktidar erkini ele geçirmek olduğunda hemen bir araya geliyorlar. Biz parçalı olduğumuz sürece iktidara yaklaşamayız.”

Özcan: Samimiyet varsa aşılmayacak engel yoktur

Uluslararası Avrasya Eğitimcileri Federasyonu Genel Başkanı Şuayip Özcan da temelinde samimiyetle gerçekleştirilecek bu tür buluşmaların camiaya güç katacağını vurguladı. Daha önce de bu tür çağrıların yapıldığını ancak başarılı olunamadığının altını çizen Özcan şunları söyledi: “Bu buluşmaların temelinde eğer samimiyet varsa camiaya büyük güç katar. Yoksa bir anlam ifade etmesi mümkün değil. İlk önce o samimiyeti görmek lazım. O samimiyet bulunduğu zaman güç olur, o da gelecek için büyük güç verir. Eğer samimiyet varsa çağrıyı yapanlar tarafından toplumun daha önce dışladıklarını bire bir davet etmek suretiyle bir araya gelinmeli ve karar vermeli. Camianın birleşmesinin daha geniş bir kapsam içerisinde davaya hizmet verenlerin birlikteliği ile olacağına inanıyorum. Bunun için de MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin bizatihi bu kişileri davet ederek bir araya gelebileceği kanaatini taşıyorum.” (Yeniçağ-Ömer Ünal)

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.