Çavuşoğlu: 'Dünyada sözü dinlenen bir ülkeyiz'

Çavuşoğlu: 'Dünyada sözü dinlenen bir ülkeyiz'
Bakan Çavuşoğlu, Antalya Aksekililer Federasyonuna bağlı dernekler tarafından düzenlenen programda konuşma yaptı.

Türkiye'nin girişimci ve insani dış politikası ile bugün dünyada söz sahibi olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, "Bugün dünyada sözü dinlenen bir ülkeyiz. Herkesin dönüp de 'Türkiye ne diyor diye artık sorduğu ve merak ettiği' bir ülke olduk. Bunlar lafla ve hamasetle olmaz. Güçlü ve adaletli olmakla olur. Dünyanın her tarafında adeta yeni bir dünya savaşı olmuş gibi çok ciddi sorunlar var. Dünyada bizi ilgilendiren konular da var ama hiçbir konu bizim kontrolümüzün dışında değildir. Şu an da hepsini zor da olsa yönetmeye çalışıyoruz. Çoğunda da çok başarılı bir şekilde yönetiyoruz. Siz bize güç verdikçe biz sahada da masada da ülkemizin hakkını savunmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Çavuşoğlu, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde de açık ara Cumhur İttifakı'nın başarısının ortada olduğu değerlendirmesinde bulunarak, "Bu milletimizin başarısıdır çünkü hizmet için milletimiz bizi tercih ediyor" ifadesini kullandı.

 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.