Çavuşoğlu'nun Bulgaristan ziyareti ertelendi

Çavuşoğlu'nun Bulgaristan ziyareti ertelendi
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun bugün Bulgaristan'a yapması beklenen ziyaret ertelendi. Erteleme kararını duyuran Bulgaristan Dışişleri Bakanı Ekaterina Zaharieva, Çavuşoğlu'nun ziyaretinin ‘daha iyi bir zamanda' gerçekleşeceğini belirtti. 

Bulgaristan parlamentosunun Dinler Yasası'nda dini kurumların devlet borç ödemelerinin 10 yıl ertelenmesine olanak sağlayan değişiklik kararının ardından Mevlüt Çavuşoğlu, yasadaki değişiklik metninin özgürlükleri ihlal ettiği için Türkiye'nin müdahale etmek durumunda kaldığını söylemiş; Bulgaristan'ın buna tepki göstermişti. 
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy girmiş ve bakanın sözlerinin yanlış çevrildiğini söylemişti.
Ekaterina Zaharieva, bugün bu açıklamanın ‘kabul edilemez' olduğunu bir kez daha tekrarlayarak, Washington ziyareti sırasında Çavuşoğlu ile görüştüğünü söyleyen Zaharieva, Türk mevkidaşının sözlerinin doğru çevrilmediği iddiasını tekrarladığını ifade ederek, "Bunun bir çeşit özür olduğunu varsayalım" dedi. 

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.