CHP’de gergin toplantı

CHP’de gergin toplantı
Grup toplantısında üç konuda tartışma çıktı.

CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, kurultay sonrası ilk Parti Meclisi toplantısında, CHP'den ihraç edilen Aylin Nazlıaka'nın durumunun gündeme getirilmesine tepki gösterdi. “Makam odasındaki Atatürk portresini indirme” tartışmasında adları geçen vekiller de söz alarak Yılmaz'a tepki gösterdiler.

FOTO: ZEKERİYA ALBAYRAK

Zeynep Altıok, Yılmaz'a içinde “akrep” geçen bir şiirle karşılık verdi. Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, olaya kendisinin de adının karıştırılmasına sert tepki gösterdi.

BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ TARTIŞMASI

Vekiller arasında yaşanan bir başka tartışma ise Beşiktaş Belediye Başkanlığı konusunda oldu. bir önceki Parti Meclisi'nde Beşiktaş Belediye Başkanı aleyhinde imza toplandığını hatırlatan vekiller, imza toplanmasına ön ayak olanlardan birinin daha sonra yönetime girdiğini ve imzasını geri çektiğini belirterek, bu durumu eleştirdi. Eleştirilere muhattap olan vekilin ise buna sert tepki gösterdiği öğrenildi.

KURULTAY VE TÜZÜK TARTIŞMASI

Üçüncü tartışma ise kurultayda Muharrem İnce'ye delegeler tarafından verilen mükerrer oylarla ilgili konu ve Genel merkez'in bu konuya yaklaşımı oldu. İnce'nin ekibi ayrıca, tüzük kurultayı yapılacağının kendilerine haber verilmemesini, bunu internet sitelerinden öğrenmelerini eleştirdi.

Kılıçdaroğlu ise bu konudaki eleştirilere tüzük kurultayının yapılacağını defaatle söylediğini, bunun yeni bir şey olmadığını söyleyerek yanıt verdi.

Bazı vekiller kurultayın Türkiye gündeminde istenilen etkiyi yaratmadığını, CHP'nin sürekli AKP'nin yarattığı gündemi takip ettiğini de söyleyerek, genel merkezi eleştirdiler.

MECLİS'İ BOŞ BIRAKMAYIN

Kılıçdaroğlu toplantı sonunda tüm eleştirileri aldıktan sonra yaptığı konuşmada, vekilerden Meclis'i boş bırakmamalarını istedi.

Kendisinin kimi zaman vekiller tarafından yalnız bırakıldığından da yakınan Kılıçdaroğlu, “bazen verdiğim mücadelede tek başıma kaldığımı hissediyorum” mesajı verdi.

Kılıçdaroğlu, vekillerden sürekli CHP'lilerin katıldığı toplantılara katılıp, sürekli CHP'lilerle sohbet ederek, partiyi ve parti yönetimini konuşmak yerine, toplumun diğer kesimlerine de ulaşarak, Türkiye'nin gerçek gündemini konuşmalarını da istedi.

 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.