CHP’den Büyükçekmece açıklaması

CHP’den Büyükçekmece açıklaması
Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ve CHP PM üyesi Bülent Tezcan, Büyükçekmece’de yaşananlarla ilgili basın toplantısı düzenledi. Son 5 gün içerisinde ilçede yaşayan vatandaşların tedirgin edildiğini ifade eden Akgün, “Bu 5 gün içerisinde binlerce Büyükçekmecelinin kapısı çalındı, halk tedirgin edildi.

Sayın Mevlüt Uysal iktidarın da gücünü kullanarak halkın huzurunu bozmaktadır. Kazanan belli kaybeden belli, halka saygı duyulacak. 2007’den bu tarafa gelenlerin gidenlerin hesaplarını yapmaya kalkmışlar. Bunların gerçekle hiçbir ilgisi olamaz.

Büyükçekmece’de seçimleri etkileyecek, iftiraya dönük herhangi bir seçmen artışı söz konusu değildir. Hayali oranlar veriyorlar. Vatandaşlarımız huzurlu olsun bu ülkede demokrasi vardır. YSK’ye güvenimiz tamdır” dedi.

“24 MAHALLEDE 7 BİN 200 SAHTE NAKLEDİLMİŞ TUTANAK”

“Polis vasıtasıyla sahte delil üretmeye çalışıyorlar” diyen Tezcan, “Vatandaş geldi bize, 4 kere geldiler benim kapıma diye. Oy verdiysem suç mu işledim diye. 4 gün çalıştılar gene bulamadılar.Ondan sonra, dün değil önceki gün gece saat 2’den itibaren saat 15.00’e kadar bir talimat verdiler. 24 mahallede 7 bin 200 sahte nakledilmiş tutanak bulacaksınız. Büyükçekmece’de yaşayanlar bilir, sanki özel bir terör ihbarı varmış gibi sokakları kapattılar. 7 bin 200 sahte tutanakla durumu kurtarmaya çalışacaklarını sanıyorlar. Önce o polislerin, o polis müdürlerinin başını yakarsınız. Ekmek parasını kazanmak için görev yapan polisleri suç işlemeye zorlamayın. O görevlilere de söylüyorum, suç olan bir görev yerine getirilmez. Bu suçtur” ifadelerini kullandı.

“BU İŞ BİTECEK”

AKP’ye seslenen Tezcan, “Nereden sayarlarsa saysınlar. Soldan sağa, sağdan sola, isterlerse çapraz saysınlar. En son gelecekleri nokta mazbatayı vermektir. Mazbatayı vereceksiniz milleti rezil etmeyin. Hiçbir biçimde tahriklere kapılmayacağız. Kararlı bir biçimde görevimizi yapmaya devam edeceğiz. Bu hafta sonu bu iş bitecek” dedi.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.