CHP’li Erol’dan istifa çağrısı

CHP’li Erol’dan istifa çağrısı
Dün yapılan seçimlerde Elazığ’dan milletvekili seçilen CHP’li Gürsel Erol yaptığı açıklama ile dikkat çekti.

41 YIL SONRA ELAZIĞ'DA MİLLETVEKİLİ ÇIKARAN CUMHURİYET HALK PARTİSİ ADAYI GÜRSEL EROL, İLK ZİYARETİNİ ANNESİNE YAPTI. FOTO:İHA
41 YIL SONRA ELAZIĞ’DA MİLLETVEKİLİ ÇIKARAN CUMHURİYET HALK PARTİSİ ADAYI GÜRSEL EROL, İLK ZİYARETİNİ ANNESİNE YAPTI.

24 Haziran seçim sonuçlarının partileri açısından tekelleşen bir siyasetin ve yalnızca kendilerini seçmekten başka ülke yönetimi iddiası taşımayan bir anlayışın sonucu olduğunu belirten Milletvekili Gürsel Erol, “Partimizin yaşadığı 24 Haziran seçim sonuçları başarısızlığının sorumlusu bu yönetim anlayışıdır. Mevcut Genel Merkez Yönetimini sıfat ve ünvanları ne olursa olsun bu mağlubiyetin sorumlusu olarak görüyorum ve derhal istifaya davet ediyorum. Bu çağrımı genel merkez tarafından belirlenen, garanti seçim bölgesinden gelen bir milletvekili olarak değil, Tunceli ve Elazığ'da seçim kazanmış partinin ilkeleri ve etik değerleriyle siyaset yapan bir milletvekili olarak yapıyorum. Partimizin koltuk adamlarına değil, ülkenin yönetimi ile ilgili iddia taşıyan dava adamlarına ihtiyacı vardır” dedi.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.