CHP'den İYİ Parti'ye ziyaret

CHP'den İYİ Parti'ye ziyaret
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'le bir araya geldi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu´nu İYİ Parti Genel Merkezi´ne gelişinde İYİ Parti genel başkan yardımcıları Aytun Çıray, Koray Aydın ve Lütfü Türkkan karşıladı. Kılıçdaroğlu, daha sonra Akşener´in makam odasına geçti. İki lider, burada tokalaşarak, basın mensuplarına poz verdi. Kılıçdaroğlu ve Akşener görüşmesi, basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

kılıçdaroğlu-akşener-son.jpg

İki lider, İYİ Parti Genel Merkezi'ndeki görüşme sonrası düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Meral Akşener: Böyle bir nezaketi gösterdikleri için teşekkür ediyorum. Elbette bu konuyu (ittifak) ve Türkiye'nin sorunlarını ekonomisini ve seçim güvenliğini de konuştuk.

Ayrıca Meral Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu'na Yaşar Kemal'inn "Üç Anadolu Efsanesi" adlı kitabının armağan etti. 

resimid_4843325

Kemal Kılıçdaroğlu: Sayın Genel Başkanı ben ve arkadaşlarım ziyaret ettik. Siyasette nezaketin hep önemli olduğunu Sayın Genel Başkan da ifade etti. Siyaset gerginliklerden arınmalı. Farklı düşüncelerimiz olabilir. Varolan gerginlik ortamının ötelenmesi ve olmaması gerekiyor. Türkiye'nin sorunlarını konuştuk. Seçim güvenliği konusundaki duyarlılığımızı aktardık. Şundan bütün vatandaşlarımın emin olmasını istiyorum, herkes sandığa gitsin ve oyunu kullansın, bütün sandıklara sahip çıkacağız. 

 


Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.