CHP'li Biçer'den Bakan Soylu hakkında suç duyurusu!

CHP'li Biçer'den Bakan Soylu hakkında suç duyurusu!
TCK Madde 38 uyarınca Azmettirme, TCK Madde 155 uyarınca Güveni kötüye kullanma, TCK Madde 214 uyarınca Suç İşlemeye Tahrik, TCK Madde 257 uyarınca Görevi kötüye kullanma, TCK Madde 309 Anayasayı İhlal, Kamu Barışına Karşı Suçlar, Kamu İdaresinin Güvenilirliğine ve İşleyişine Karşı Suçlar kapsamında Bakan Soylu’ya suç duyurusunda bulunduğunu belirten CHP'li Milletvekili Biçer, ''Süleyman Soylu dünden bütüne yaptıklarıyla bir hukuk devletinin İçişleri Bakanı gibi değil bir suç örgütünün lideri pozisyonundadır.'' ifadelerini kullandı.

CHP'li Biçer'in açıklaması şu şekilde:

“Hasan Fehmi Güneş de İçişleri bakanıydı.

“Mahkeme kararına gerek yok, kapısını kırın alın o adamı” ifadesini kullanan Efkan Âla da;

“Sen bittin, boynuna ne takacağımızı göreceksin, bacaklarını kırın suçu bana atın” diyen de bu devletin İçişleri Bakanıydı.

Hangisi devlet adamı Hasan Fehmi Güneş mi Efkan Âla ya da Süleyman Soylu mu?

Bunun sonu işkencehaneler, yargısız infazlar, gözaltında kayıplar ve Cumartesi Anneleri’ne yeni annelerin eklenmesidir.

Soylu, Hukuk Devletinin İçişleri Bakanı Gibi Değil Bir Suç Örgütünün Lideri Pozisyonunda

Anayasa; Madde 137’de “Konusu suç teşkil eden emir, hiçbir suretle yerine getirilmez; yerine getiren kimse sorumluluktan kurtulamaz” der.

Madde 214’te de “Suç işlemek için alenen tahrikte bulunan kişi, altı aydan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır” diyor.

İşte Süleyman Soylu bu iki hukuk ihlaliyle hem anayasaya karşı suç işliyor hem de bulunduğu makamı bir suça azmettirme makamı olarak kullanıyor.

Hasan Fehmi Güneş de devlet içindeki çeteleşmeye, suç örgütlerine ve Gladyo’nun o günkü uzantılarına ulaşacak bir çalışma yürütmüştü.

Süleyman Soylu dünden bütüne yaptıklarıyla bir hukuk devletinin İçişleri Bakanı gibi değil bir suç örgütünün lideri pozisyonundadır.

Süleyman Soylu’nun Selefi Mehmet Ağar’dır. Ağar Susurluk hükümlüsüdür.

Ağar ismi bu ülkede yargısız infazlar, işkenceler, faili meçhul cinayetler, polis-mafya-siyasetçi üçgeni yani Susurluk ile anılır.

Soylu aynı tarihi tekerrür peşindedir.''
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.