CHP'li Özel: Süleyman Soylu Özhaseki'yi ezdi

CHP'li Özel: Süleyman Soylu Özhaseki'yi ezdi
Seçim çalışmaları için Antalya'da bulunan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel,  Antalyalı olan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun da kentte yürüttüğü seçim kampanyasında kullandığı ifadeleri eleştirdi.

“31 MART’TA BÜYÜK ANKET VAR”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun AKP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki'yi ezdiğini ileri süren Özel, Soylu'nun Ankara'da pervane gibi döndüğünü söyledi. Belediye başkan adaylarının ilgili yerlerden sabıka kaydı alarak başvuru yaptığını belirten Özel, AKP'li adaylar dışındaki adaylar için ‘terörist' gibi ifadeler kullanılmasını kabul etmediklerini vurguladı. Özel, "Süleyman Soylu'nun her konuşmasında ezdiği Özhaseki de ondan geri durmayacak ya, projeyi açıklamayı bırakmış, ‘Ankara'yı CHP alırsa su faturalarını militanlar dağıtacak' diyor. Bu kadar ucuz ifadeler korkunun ifadeleridir. Ankaralılara en büyük hakaret bu ifadelerdir" dedi.

İktidarın anketlere küstüğünü belirten Özel, "Bakmazsan görmezsin sayın Devlet Bahçeli. Kenara itersen anketlere güvenmeyebilirsin sayın Recep Tayyip Erdoğan. 31 Mart'ta büyük anket var. Millet kendisine çirkin lakaplar takan bu siyaseti cezalandıracaktır" dedi.

“TÜKENMİŞLİĞİN, KORKUNUN GÖSTERGESİ”

AKP Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar'ın seçim çalışmasında kullandığı "Oyunuzu bize verirseniz Allah mahşerde size hesap sormaz" ifadelerini de eleştiren Özgür Özel, "Bu tükenmişliğin, korkunun göstergesidir" diye konuştu.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.