Çıray: Ölümlerin sorumlusu biz değiliz

Çıray: Ölümlerin sorumlusu biz değiliz

İstanbul Fatih'te 4 kardeşin intihar etmesiyle ilgili hükümete tepki gösteren İYİ Partili Aytun Çıray, "Bizler daha masumuz. Bizim siyasi ihtiraslarımız ve yanlışlarımız nedeni ile kimse ölmedi" ifadelerini kullandı.

İlahiyatçı Mustafa İslamoğlu, İstanbul Fatih'te 4 kardeşin maddi sıkıntılar nedeniyle siyanür içerek intihar etmesinin ardından dikkat çeken bir çıkış yaptı.

Sosyal medya hesabından paylaşım bulunan İslamoğlu:

"Bir tarikatın kurtarılmış bölgesi olarak bilinen bir İstanbul semtinde, 48-62 yaş aralığında dört kardeş girdikleri maddi krizden çıkamayarak intihar ediyor.

Ve Allah, din deyince mangalda kül bırakmayanları bir daha iddiasından vuruyor.

Hiçbirimiz masum değiliz" dedi.

İYİ Parti Milli Güvenlik Politikaları Başkanı Aytun Çıray da Mustafa İslamoğlu'nun tweetini alıntılayarak destek bir paylaşımda bulundu.

Hükümeti hedef alan Çıray, şu ifadeleri kullandı:

"Bizler daha masumuz. Bizim siyasi ihtiraslarımız ve yanlışlarımız nedeni ile kimse ölmedi, şehit olmadı. Milyonlarca dolar haksız paramız da olmadı. Türk Ordusu'nu FETÖcülerle birlikte hapse atmadık. Bilerek yetim hakkı yemedik. Ve Allah'ın adını istismar edenleri desteklemedik." 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.