Çobanoğlu: "Değişikliği bu meclis yapmasın"

Çobanoğlu: "Değişikliği bu meclis yapmasın"


 MHP Genel Başkan Yardımcısı Metin Çobanoğlu, AKP’nin Meclis gündemine getirmeyi planladığı anayasa değişikliği ile ilgili olarak, “Görev süresini dolduran bir Meclis, Anayasa değişikliği yapmamalı. MHP’nin bu konudaki görüşü budur” dedi. Çobanoğlu, gazetecilere hükümetin yapmayı planladığı Anayasa değişikliğini değerlendirdi. Çobanoğlu şunları söyledi: “Bizim parti olarak bakış açımız şu; Anayasa değişikliği konusunda uzlaşmanın sağlanması lazım. Bu çerçevede bir ’uzlaşı komisyonunun’ kurulması lazım. Sonra mutabık kalınan konular üzerinde bir Anayasa değişikliği yapılır. Bu dönem Meclis’in Anayasa değişikliği yapmasını doğru bulmuyoruz. Meclis bu değişikliği yapmamalı. Görev süresinin sonuna gelen bir meclis Anayasa değişikliği yapamaz.”

Sanki her gün danışıyorlar

MHP Isparta Milletvekili Süleyman Nevzat Korkmaz da, “AKP’lilerin diğer konularda bize danışıyorlarmış gibi şimdi ne zaman bir ihtiyaç duysa MHP’ye, CHP’ye gideceğim şeklinde söylemleri var. Ne yapmak istiyorlarsa getirsinler tasarılarını görelim” dedi.

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.