Demirel: Ülke Cadı Kazanına Döndü

Demirel: Ülke Cadı Kazanına Döndü

 

Demirel savcıların Fırtına'ya sorduklarına tepki gösterdi.

Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Ergenekon soruşturmasında cumhuriyet savcılarının emekli Orgeneral İbrahim Fırtına’ya yönelttikleri, “Demirel’in darbe planlarından haberi var mıydı” sorusuyla ilgili, “Türkiye’yi cadı kazanına çevirdiler” dedi. Fırtına’nın ifadesi üzerine çıkan haberlerden rahatsız olup olmadığı sorusunu ise, Demirel şöyle cevapladı:

‘Ben korkarsam herkes korkar’

“Bunlar beni rahatsız etmez. Çünkü benim her şeyim açıktır. Siyasi bir amacım yoktur. Ben, görevlere seçimle gelinmesi, gidilmesi gerektiğini her fırsatta söyledim. Adımın nerede geçeceğine hakim olamam. Ben konuşan bir insanım. Her gün 15 kişiden, 100 kişiye kadar gelenim olur. Onlarla sohbet ederiz, sordukları sorulara cevap veririm. Birileri konuşmalarımı duyar diye bir endişem olmaz. Konuşmaktan da asla imtina etmem. Eğer konuşmaktan ben korkarsam, benimle konuşmak için gelen ve soru sormak isteyenler de korkar.”

(etikhaber)

 

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.