Dış Türkler Başkanlığı Kuruluyor

Dış Türkler Başkanlığı Kuruluyor

Hükümetin yurt dışında yaşayan Türklerle ilgili kuracağı “Dış Türkler Başkanlığını” Diyanetten sorumlu Devlet Bakanı Faruk Çelik’e bağlı olarak çalışacak.

Hükümet, yurt dışında yaşayan Türklerle ilgili “Dış Türkler Başkanlığı” kuruyor. Yurt dışında yaşayan Türklerle ilgili her türlü faaliyet Devlet Bakanlığı bünyesinde toplanırken, diğer bakanlıklarla koordineli çalışılacak. Hükümetin “Dış Türkler Başkanlığının” kurulmasına ilişkin hazırladığı tasarının önümüzdeki günlerde Meclis’e sunulması bekleniyor. ANKA’nın edindiği bilgiye göre, Hükümet yurt dışında yaşayan Türklerle ilgili kuracağı “Dış Türkler Başkanlığını” tek bir Devlet Bakanlığına bağlayacak. Tüm bakanlıklar ise koordineli çalışacak. Kurulacak olan başkanlık Diyanette sorumlu Devlet Bakanı Faruk Çelik’e bağlı olarak çalışacak. Bakanlık, diğer bakanlıklarla da koordineli olacak. Meclis’e sunulması beklenen tasarıyla, Devlet Bakanlığı, bakanlar kurulu kararıyla soydaş ve akraba toplulukları ile ilgili işlerde koordinatör olarak görev alacak. (anka)

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.