DTP'li Tuncel de zorla getirilecek

DTP'li Tuncel de zorla getirilecek

Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi, DTP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel hakkında, 'suçu ve suçluyu övme' gerekçesiyle yargılandığı davada, ifadesinin alınması için mahkemeye zorla getirilmesine karar verdi.

DTP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel'in de aralarında bulunduğu DTP Kadın Meclisi üyesi 23 kişinin 'suçu ve suçluyu övme' gerekçesiyle yargılanmalarına devam edildi.

Yargıtay 9. Ceza Dairesi'nin bu yönde yapılan tebliğe rağmen sanığın duruşmaya gelmemesi karşısında, 'CMK'nın 146. ve 199. maddeleri uyarınca duruşma günü savunmasının alınabilmesi amacıyla sanık Sebahat Tuncel hakkında zorla getirme müzekkeresi düzenlenmesine' karar verildiğini bildirdi.

Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dün yapılan duruşmada da DTP Mardin Milletvekili Emine Ayna ve DTP Diyarbakır Milletvekili Selahattin Demirtaş'ın mahkemeye zorla getirilmesine, DTP Genel Başkanı Ahmet Türk'e ise yeni bir tebligat yapılmasına karar verilmişti.

 (ANKA)
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.