Engin Altay, MHP'li isme açtığı davayı kazandı

Engin Altay, MHP'li isme açtığı davayı kazandı
CHP'li Engin Altay, MHP'li Semih Yalçın hakkında, kendisine hakaret ve tehditte bulunduğu iddiasıyla tazminat davası açmıştı. Ankara 26. Asliye Hukuk Mahkemesi, Yalçın’ın Altay’a yasal faiziyle birlikte 5 bin TL ödemesine hükmetti.

Cumhuriyet'ten Mahmut Lıcalı'nın haberine göre, CHP’li Altay ile MHP’li Yalçın arasında Ekim 2018 tarihinde karşılıklı yapılan açıklamalar daha sonra hakaret ve tehditlerin dile getirildiği bir sürece dönüşmüştü. Altay’ın avukatı Mehtap Cabak Özcan, Yalçın’ın kullandığı ifadeleri yargıya taşıyarak 60 bin TL tutarında tazminat davası açmıştı. Ankara 26. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davada karar çıktı. Mahkeme davayı kısmen reddederken, kısmen kabul etti. Buna göre Yalçın’ın olayın yaşandığı Ekim 2018’den bu yana yasal faiziyle birlikte Engin Altay’a 5 bin TL tazminat ödemesine hükmedildi.

Kararın gerekçesinde, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın kişilik haklarına saldırı olduğu belirtilirken, söz konusu ifadelerin hukuka uygun olmadığı kaydedildi.

 

 

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.