Erdoğan: Bunlar Halkbank'ı da dolandırmaya çalıştılar!

Erdoğan: Bunlar Halkbank'ı da dolandırmaya çalıştılar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni parti çalışmalarını sürdüren eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na Şehir Üniversitesi üzerinden sert tepki gösterdi. Davutoğlu’nun Halkbank’ı dolandırmaya çalıştığını belirten Erdoğan, “Banka bunlara ciddi bir kredi veriyor fakat ödeme planlarında bunlar bankaya ödeme gerçekleştirmiyorlar. Bu defa da banka kendilerini devamlı olarak uyarıyor. Şu an bankaya borçları 417 milyon noktasında” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da İl Danışma Meclisi toplantısında yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

"Bugün başka yarın başka olmamalıyız. Bunu yapanları gördük, görüyoruz. Kendi nefsinin peşine düşen sadece kendi ajandasına kariyerine odaklanan kişilerden dava adamı olmaz. Gurur abidesi olanlardan dava adamı olmaz. Bulunduğu makamların gücüne güvenerek gönül kıran vatandaşa tepeden bakan kibir abidelerinin bu davada yeri olmaz. Bir kongre sürecine giriyoruz bu süreçte ilçelerde illerde bu hassasiyete çok çok önem vermemiz gerekiyor."

Yumurtadan çıkıp kabuğunu beğenmeyenler varlık sebeplerini inkar etmekle kalmaz kendi hüsranlarını da hazırlar.

"Milleti karşısına alan bizi de karşısına alır. Unutmayın kibir en büyük isyandır. İnsan gönlü kıranın biz de partideki görevleriyle ilgili kalemini kırarız."

DAVUTOĞLU’NA ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ TEPKİSİ

“İstanbul’da bir şehir üniversitesi meselesi ortaya çıkarıldı. Şehir üniversitesinin tahsisini ben yaptım. Malum zat başbakan olunca arsayı üniversitenin mülkiyetine geçirmek istedi. Türkiye’de hiçbir üniversiteye tapu devri yoktur, olmamıştır. Bu mülkiyet devrini yaparken yanında Ali Babacan, Mehmet Şimşek’in imzası var."

Bunlar Halkbank'ı da dolandırmaya çalıştılar. Banka bunlara ciddi bir kredi veriyor fakat ödeme planlarında bunlar bankaya ödeme gerçekleştirmiyorlar. Bu defa da banka kendilerini devamlı olarak uyarıyor. Şuan bankaya borçları 417 milyon noktasında. Şimdi yapılandıralım diyorlar, yapılandıralım diyorlar. Bunu nasıl yapacaksınız? Sen Halkbank'a teminat bile vermedin.”

ERDOĞAN'A ESKİ AKP'Lİ YAVUZ DEĞİRMENCİ'DEN SERT TEPKİ

Kuruluşundan beri AKP'nin bütün kademelerinde önemli görevlerde bulunmuş olan Yavuz Değirmenci, Erdoğan’a kamu bankaları aracılığıyla verilen kredileri hatırlatarak tepki gösterdi.


Erdoğan’ın sözlerine Twitter’dan yaptığı paylaşımla cevap veren Değirmenci, "O halde buyrun bir teklifim var: Bağımsız/Tarafsız bir denetim kuruluşu kamu bankalarını denetlesin kimlere hangi şartlarda nasıl krediler verilmiş tek tek dökümünü yapsın. Kamuoyu ile şeffaf bir şekilde paylaşılsın." ifadelerini kullandı.

 

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.