Erdoğan’dan Akşener ve Kılıçdaroğlu’na: 'Hasabını vereceksiniz'

Erdoğan’dan Akşener ve Kılıçdaroğlu’na: 'Hasabını vereceksiniz'
 Erdoğan Akşener'e "Bir Cumhurbaşkanına sen bu iftirayı atamazsın. Ben halkıma nasıl terörist derim ya. Denizli'de bu ifadeyi söylediğimi söylüyor. Aydın'da bu ifadeyi söylediğimi söylüyor. Korku bacayı yardı. Bu ülkede adalet var, bu ülke hukuk devleti gereken hesabı vereceksin. " dedi. Kılıçdaroğlu için ise "Bay Kemal o da milletvekilliğine güveniyor. Onunla ilgili çalışmaları ben yargıya müracaat etmek suretiyle avukatlarımla yaptırıyorum. " diye konuştu.

Erdoğan özetle şunları kaydetti:

“Verilen sözlerin de yerine getirilmesi için özellikle takipçi olacağım.

Bizdeki anlayış biz milletimize efendi olmaya geliyoruz. Birileri Ak Parti’ye ders vermek istiyor. Dönem sıksıkı bir araya gelme dönemidir. Önümüzde 4.5 yıllık kesintisiz bir icraat dönemi var. Bugüne kadar hep dik durduk dikleşmedik.

Bu dönemi en etkin şekilde kullanabilmemizin yolu seçimlerden en güçlü şekilde çıkmaktır. Aksi halde ülkemizle ve milletimizle hesabı olanlara gün doğar.

Başbakan Yardımcısı ve devlet bakanı bir Müslüman bayanın da olduğu bir heyetle geldiler. Oturduk dertleştik, ne yapmamız gerek birlikte karar verdik. Yeni Zelanda’daki bir insanın pozitif yaklaşımı ve Avustralya’da konuşan bu terörist. Bu teröristin Türkiye’de de bir benzeri var. Bu seçimi de kaybedecek. Tek dayanağı var nasıl olsa ben oturduğum yerden kalkmam.

Bir tanesi var içlerinde, yakışmaz ya güya hanımefendi. Bir ara bir Yurt Konseyi diye bir şey çıkardılar o da onun temsilcisi. Ayın 15’inden sonra başbakan olacağım dedi. Oldu mu? Dur bakalım şu anda senin iyi günlerin iyi, sen Tayyip Erdoğan’a söylemediği sözleri söylemiş gibi göstermek suretiyle zannetin ki fatura keseceğim, asıl fatura sana kesilecek. Bu yurt konseyi hikayen başbakan, öteki tarafta Tayyip Erdoğan’a bu iftira. Bir Cumhurbaşkanına sen bu iftirayı atamazsın. Ben halkıma nasıl terörist derim ya. Denizli’de bu ifadeyi söylediğimi söylüyor. Aydın’da bu ifadeyi söylediğimi söylüyor. Korku bacayı yardı. Bu ülkede adalet var, bu ülke hukuk devleti gereken hesabı vereceksin. Bay Kemal o da milletvekilliğine güveniyor. Onunla ilgili çalışmaları ben yargıya müracaat etmek suretiyle avukatlarımla yaptırıyorum. YPG bize mi saldırcak diyor ya. Saldırıyor ya, senin gözün var görmüyorsun. Bunlara gereken dersler verilecek. İnşallah şeçimden sonra bir taraftan parlamento bir taraftar yargıyla işin üzerine üzerine gideceğiz.”
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.