Erdoğan'dan Gül ve Babacan'a: Bunlara kırgınlık olmayacak da kime olacak?

Erdoğan'dan Gül ve Babacan'a: Bunlara kırgınlık olmayacak da kime olacak?
 

Bosna-Hersek'teki temaslarını tamamlayıp yurda dönen Cumhurbaşkanı Erdoğan uçakta gazetecilere açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Erdoğan, Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül'e karşı kırgın olup olmadığına dair bir soru üzerine, "Bu soru sorulur mu Allah aşkına… Bunlara kırgınlık olmayacak da kime olacak?" dedi. Erdoğan, AKP'den istifa eden Ali Babacan'la yaptığı görüşmeye ilişkin olarak da, "Ben Ali Bey’in kendisine de söyledim; “Yolunuz yolunuzdur eyvallah ama şunu unutmayın ki bu ümmeti parçalamaya hakkınız yok. Siz bunu yapıyorsunuz. Bunun parçalanmasıyla da bir yere gidemeyeceksiniz” dedim" şeklinde konuştu.

Erdoğan açıklamasında ayrıca isim vermeden 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'le ilgili olarak da, "Yola çıkarken her şey iyi, güzel ama Cumhurbaşkanlığı makamından ayrıldıktan sonra mensubu olduğu partisine üye dahi olmamıştır" ifadelerini kullandı.

Habertürk'te yer alan habere göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek'teki temaslarının ardından Ankara'ya dönüşü sırasında, gazetecilere gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanlığı Sistemi revizyonuyla ilgili soruları yanıtlayan Erdoğan, "Yeni yönetim sistemiyle ilgili çeşitli bilgilerin, yaptığımız istişarelerde ortaya çıkacak düşüncelerin analizini yapmak suretiyle böyle bir şey varsa biz de ileri süreriz. En azından Cumhur İttifakı'ndaki ortağımız Sayın Bahçeli ile bir değerlendirme yaparız" diye konuştu.

 

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.