Genelkurmay: Meclis açılışına gidilmesini özel anlam yüklemeyin

Genelkurmay: Meclis açılışına gidilmesini özel anlam yüklemeyin

Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ ve Kuvvet Komutanlarının TBMM açılış törenine katılmalarının “Boykot bitti” şeklinde yorumlanmasına TSK’dan açıklama geldi: Bu katılıma özel anlamlar yüklenmemeli.

 

TSK: Katılıma özel anlamlar yüklenmesin

 

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ve Kuvvet Komutanlarının TBMM açılış törenine katılmalarının  “Asker DTP’ye uyguladığı boykotu bitirdi” şeklinde yorumlanmasına TSK’dan cevap geldi. Genelkurmay Başkanlığı Genel Sekreteri Tümgeneral Ferit Güler, Karargah’ta yapılan haftalık bilgilendirme toplantısında gazetecilerin “Orgeneral İlker Başbuğ’un 29 Nisan 2009 tarihinde, ’Terör örgütüne bölücü demeyen bir partiyle aynı çatı altında bulunmamız söz konusu olamaz’ açıklamasına rağmen, TBMM’nin açılış törenine katılımları bir tavır değişikliği anlamına mı geldi? şeklindeki sorusuna ” Sayın Komutanlarımız TBMM açılış törenine katılmışlardır. Bu katılıma özel anlamlar yüklenmemeli “ şeklinde cevap verdi.  DTP’lilerin bağımsız milletvekili seçilerek Meclis’e girdiği 2007 yılından bu yana yasama yılı açılışlarını boykot eden TSK, 2 yıl sonra ilk kez ABD Başkanı Obama’nın konuşmasını dinlemek üzere TBMM’ye gelmişti. Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ve kuvvet komutanlarının yeni yasama yılı açılışına katılmaları ise bazı gazetelerde ” Asker DTP’ye uyguladığı boykotu bitirdi “ şeklinde değerlendirilmişti. Tümgeneral Güler, Süper Lig’de geçtiğimiz hafta oynanan ve bir takım olayların yaşandığı Bursaspor-Diyarbakırspor maçında çıkan olaylara ilişkin  ”TSK olarak bu maçta çıkan olayları tasvip etmemiz mümkün değildir“ diye konuştu. 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.