Gizli dinlemeye ağır ceza gelecek

Gizli dinlemeye ağır ceza gelecek

Kendi hakim ve savcılarının telefon konuşmalarını gizli olarak dinletirken hükümet umulmayan bir atakla gizli dinlemeye karşı ağır cezalar öngören bir yasa hazırlığına girişti.

Hükümet Sözcüsü, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, ''Haberleşmenin gizliğini düzenleyen, kişiler arasındaki konuşmaların dinlenmesi ve kayda alınması, özel hayatın gizliliğini ihlal ve soruşturmanın gizliliğini ihlal suçunu düzenleyen Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) ilgili maddelerinin yeniden düzenleme yapılarak, cezaları artırıyoruz'' dedi.

Çiçek, Başbakanlık Merkez Bina'da yapılan Bakanlar Kurulu Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada, TCK'nın bazı maddelerinde değişiklik yapılmasıyla ilgili kanun tasarısının ele alındığını söyledi.

Cemil Çiçek, haberleşmenin gizliğini düzenleyen, kişiler arasındaki konuşmaların dinlenmesi ve kayda alınması, özel hayatın gizliliğinin ihlal suçunu düzenleyen, ayrıca soruşturmanın gizliliğini ihlal suçunu düzenleyen TCK'nın ilgili maddelerinde yeniden düzenleme yapılarak, cezaların artırılacağını bildirdi.

İnternetHaber

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.