H. Nurcan Yazıcı İYİ Parti'den İstifa Etti

H. Nurcan Yazıcı İYİ Parti'den İstifa Etti
İYİ Parti'nin Karadeniz'deki önemli kanaat önderlerinden Hayriye Nurcan Yazıcı, İYİ Parti Kurucu Kurul üyeliğinden ve parti üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Yazıcı "Kuruluş aşamasında ifade edildiği halde İYİ PARTİ kadınları, ilke ve idealleri bünyesinde barındıramamıştır.
Seçimlerden çok önce bu kararı almış olmama rağmen, partili arkadaşlarıma zarar vermemek adına ertelemiş olduğum istifamı, kendime olan saygım ve ideallerim doğrultusunda bugün gerçekleştirmiş, 9.07.2018 tarihi itibarıyla İYİ PARTİ kurucu ve parti üyeliğimden ayrılmış bulunuyorum…  Saygılarımla
…  " ifadelerini kullandı.

Yazıcı MHP Genel Başkan Adaylığı sürecinden itibaren hep Meral Akşener'in yakınında bulunmuş, onunla illeri gezmiş bir isimdi.HAYRİYE NURCAN YAZICI KİMDİR

Kendi ağzından H. Nurcan Yazıcı'nın mücadelelerle dolu özgeçmişi şu şekildedir;

Ankara gibi büyük bir kentte “maddi manevi” birçok zor şartları göğüsleyerek, üstüne üstük bir de “12 Eylül” ortamı(!); 1980 Gazi üniversitesi Müzik Bölümünden mezun oldum. Daha o yıllarda kadının ayakta kalmak için erkekten daha fazla mücadele etmesi gerektiğini ve bu mücadelede de çoğu zaman yalnız bırakıldığını gördüm. Ve yine yaşadıklarımdan edindiğim tecrübelerimle gördüm ki, “kadının” kuvvetli olması için, ekonomik bağımsızlığının yanında, bilgili, donanımlı, sosyal hayatta da bir yeri ve ülküsü olmalıydı. Bu gerçekle yola çıkıp ilerlerken, “inandıklarım için”, kendime bile taviz vermedim…
 
Ülkemin sorunlarını sorumluluğum bildim, özellikle Ülkem kadınlarının yeterince kendini ifade edemediklerini düşünerek “Onların” kuvvetli sesi olma adına konuşmaya “yazmaya” başladım. 1980 yılında Trabzon Lisesi’nde başladığım eğitimciliğimi “bilgili, sağlıklı düşünen ve sorgulayan öğrenciler yetiştirme” idealimi 2004 yılında emekli olunca, başka bir platformda yine toplum adına; daha farklı “ideal” konular için, “Sivil toplum örgütlerinde” aktif olarak çalışmaya başladım. Kadınlarımızın toplumda sadece anne ve eş olarak değil de, “hem düşünen hem de toplumsal sorunlara çözüm üreten” olarak görülmesi amacına yönelik çalışmalarda bulundum. Ki “Kadın platformunda olmam ondandır.”
 
Beş yıldır her konuda yazarken; kalemimi bilgilendirme adına ve doğrulara ışık olacak şekilde “özgürce (!)kullanmaya özen gösterdim. Bu yüzdendir Türkiye Yazarlar Birliği Derneğinde olmam.” Kimi zaman yüreğe dokundum kimi zaman düşüncelerde sorular bıraktım.
 
İnsan emeğinin takdir edilip, karşılık bulmasını dilerken; Özellikle sanatın nefesini nefesim de hissettim... Sanatın barışçı ve insan hayatını güzelleştiren yanını işlemeye çalıştım. Kadın Sanatçılar Derneğinde oluşum ondandır.
 
Birçok eğitim programına katıldım amacım: daha fazla tecrübe, daha fazla konuda bilgi sahibi olma, daha fazla soruna çözüm üretebilmekti… Şimdi: Bu günlere gelene kadar yaşadıklarımdan ve çalışmalarımdan edindiğim birçok tecrübe ve birikimimi daha geniş bir alanda değerlendirmek, “ülkücü” kadın kimliğimle “kadın”sesimizi daha fazla duyurmak için siyasetteyim. Ülkemiz cumhuriyet tarihinin en olumsuz dönemini yaşamaktadır. Bu duyarlılıkla ve ülkücü geçmişimle gideceğim adres elbette ki: ülke geleceğinde doğru kararlar alabilecek “milli duruşu olan” tek siyasi parti “MHP” oldu. Gerçek Türk Milliyetçiliğini içselleştirmiş bir Türk kadını olarak MHP’den Milletvekili adayı oldum. Nurcan Yazıcı Kimdir? Mersin’de doğma, Nevşehir nüfusuna kayıtlı ama otuz yıllık TRABZONLUYUM.
 
MHP Genel Merkezi’nin kapılarını muhalif seslere kapatması üzerine ben de muhalif harekette sonuna kadar Sayın Meral Akşener ile birlikte mücadele ettim. MHP’de particilik yapma imkânlarımızın önü kesilince Sayın Akşener ile birlikte İYİ Parti’yi kuran ekibin içerisinde oldum.
 
Asker babanın kızı olarak: İlkokul Öğrenimimi Ordu-Perşembe ve Kayseri-Pınarbaşı’nda, Ortaokulu Nevşehir Lisesi, Liseyi Ankara-Aydınlıkevler Lisesinde, Yükseköğrenimini Gazi Üniversitesi Müzik bölümünde ve Buca Eğitim Ens. Müzik bölümünde tamamladım. Evliyim. Eczacı ve Endüstri mühendisi iki kızım var. Eğitimci olarak “branşım gereği”23 yıl okul içi ve dışı “edebiyat, tiyatro ve müzik” birçok sosyal etkinliğin içinde oldu. Emekli olduktan sonra gazete ve internette, köşe yazarı olarak birçok konuda yazılar yazdım. Hâlihazırda farklı sivil toplum örgütlerinde gönüllü olarak çalışmaktayım.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Şehmuz7 ay önce
iyi tamam da; nereden kanaat önderi ?.. bi açıklaması var mı ? =)
Mkuscu7 ay önce
fareler gemiyi terk etmeye başlamış.