HDP kongresinde terör örgütüne saygı duruşu!

HDP kongresinde terör örgütüne saygı duruşu!

HDP’nin İstanbul kongresinde skandal anlar yaşandı. Kongrenin yapıldığı salona girerken terör örgütü lehine sloganlar atan partililer, kongreye başlarken teröristler için saygı duruşu yaptı.

HDP’nin Küçükçekmece’de düzenlediği İstanbul İl Kongresi skandal görüntülere sahne oldu. Kongrenin açılışında teröristler için ‘saygı duruşu’ yapan HDP’liler, kongrenin yapıldığı salona girerken, terör örgütü PKK’nın lehine sloganlar attılar.

HDP İstanbul teşkilatının 3. Olağan Kongresi, Küçükçekmece Belediyesi’ne ait salonda gerçekleştirildi.

Güvenlik güçlerinin çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldığı salona, terör örgütü PKK-PYD ve elebaşına dair paçavraların girişine izin verilmedi.

İstanbul’un farklı ilçelerinden partilililerin otobüslerle taşındığı kongreye katılım beklenenden az oldu. Salonun yaklaşık 3’te 1’inin boş kaldığı görüldü.

Terör örgütü lehine sloganların atıldığı kongrede, eli kanlı teröristler için önce saygı duruşunda bulunuldu ardından da ant içildi. 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.