İşte Melih Gökçek’in yerine gelecek isim

İşte Melih Gökçek’in yerine gelecek isim
Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Erdoğan'ın istifasını istediği 6 isimden birisi olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek 28 Ekim günü yaptığı basın toplantısında “Cumhurbaşkanı tarafından istifam istendi. Cumhurbaşkanı'nın emrine uyarak belediye başkanlığı görevini bırakıyorum.” diyerek 23 yıldır sürdürdüğü görevinden istifa etmişti.

KOLTUĞU İÇİN 3 ADAY BELİRLENMİŞTİ

Önceki günde AKP'de “Melih Gökçek'in yerine kim gelsin?” yoklaması yapılmış ve sandıktan sırasıyla Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ve Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk çıkmıştı.

Büyük bir sürpriz olmazsa Gökçek'in koltuğuna Mustafa Tuna oturacak.

VE İSİM AÇIKLANDI

AKP’nin Melih Gökçek’ten boşalan koltuk için belirlediği isim Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna oldu.

SEÇİM BİRAZDAN

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi bugün Gökçek'ten boşalan başkanlık görevine yeni ismi seçmek için olağanüstü toplanacak. Yapılacak seçimde AKP'nin adayı Mustafa Tuna’nın Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı görevine seçilmesi bekleniyor.

mustafa tuna ile ilgili görsel sonucu

MUSTAFA TUNA KİMDİR? 

Mustafa Tuna 1957 yılında Sivas’ın Şarkışla ilçesinde doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi'nde öğrenim gördü. Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Louisiana State Üniversitesi’nde de yüksek lisans eğitimi aldı. 1998 senesinde de doçent unvanı aldı. Bunun yanında İTÜ Mezunları Eğitim Vakfı Başkanlığı, Türk Müşavir Mühendisler ve Mimarlar Birliği Üyeliği, AGİTPA Türk Grubu Üyeliği ile Su Kirlenmesi Araştırmaları ve Kontrolü Türk Milli Komitesi Üyeliği de yaptı. 2002 yılında yapılan Türkiye genel seçimlerinde de Ankara milletvekili seçilerek Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne girdi. 2009-2014 yerel seçimlerinde de Sincan belediye başkanı oldu. 


 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.