İYİ bir Türkiye için Isparta görev başında

İYİ bir Türkiye için Isparta görev başında
İYİ Parti Isparta Merkez İlçe Başkanlığı 1. Olağan Genel Kurulu sonucunda Hasan Büyükçam yeniden başkan seçildi. Tek liste ile gidilen seçimde güven tazeleyen Büyükçam, “Türkiye iyi olacak. İyi bir Türkiye için yola çıktık. Milletimize inanıyor ve güveniyoruz. İnanıyorum ki; Milletimiz de sizler gibi İYİ partiye, yeni ve gerçek bu oluşuma inanıyor ve güveniyor” dedi.

İYİ Parti Isparta Merkez İlçe Başkanlığı 1. Olağan Genel Kurulu partinin il başkanlığında yapıldı. Genel Kurula İyi Parti Milletvekilleri Nuri Okutan, eski milletvekillerinden Nevzat Korkmaz, Mustafa Zorlu, İl Başkanı Mustafa Şimşek, ilçe başkanları, delegeler ve partililer katıldı. Tek liste ile gidilen seçimde Kurucu Başkan Hasan Büyükçam yönetimi ile birlikte yeniden başkanlığa seçildi. 

İYİ PARTİ CESURLAR HAREKETİDİR

İYİ Parti Isparta Merkez İlçe Başkanı Hasan Büyükçam, İYİ Parti’nin, Anadolu’nun cesur, yiğit ve iyi insanlarının kurduğu cesurlar hareketi olduğunu belirterek, “Anadolu’nun yürekli, cesur kadını Meral Akşener hanımefendinin öncülüğünde partimizi kurduk. Kurulduğu gün itibariyle birçok engelleme yaşayan partimiz, olası bir erken seçim ihtimaline karşıda, güçlü zorluklarla karşılaşacağını bildiğimiz için, kongre süreçlerimizi hızlı bir şekilde yapmamız genel merkezimiz tarafından İl başkanımız Mustafa Şimşek’ten talep edilmiştir. Bir Hadis’i şerifte ‘Hayırlı işlerinizde acele ediniz’ buyurulmaktadır. İçerisinde bulunduğumuz şartların el verdiği ölçüde partimizin teşkilatlanmasını hızlı, özverili ve kararlı bir çalışma yaratması bize bugün bu coşkulu kalabalıkta göstermiştir ki Her şer görünende de bir hayır vardır” dedi.

UMUT BU YOLCULUKTA HEDEFİMİZDİR

İYİ bir Türkiye, İyi bir Isparta için yola çıktıklarını vurgulayan Başkan Büyükçam, “Amacımız; Cumhuriyetin kuruluş felsefesini, değerlerini ve üniter yapıyı korumaktır. Çağdaş medeniyeti yakalamak, Sevgi ve saygı dilini hâkim kılmak… Parlamenter sistemi yaşatmak… Fırsat eşitliğini, inançlara saygı ve ifade özgürlüğünü sağlamak… Bağımsız, tarafsız ve adil yargıya kavuşmaktadır… Partimizin ambleminde yer alan güneşin 8 çizgisi adalet, gelecek, cesaret, zenginlik, kararlılık, bilgi, medeniyet, umut bu yolculukta hedefimizdir” diye konuştu.

İYİ BİR TÜRKİYE, İYİ BİR ISPARTA İÇİN YOLA ÇIKTIK…

İYİ Parti’nin kadınlara verdiği öneme de vurgu yapan Başkan Büyükçam, şöyle devam etti:

“Ülkemizde kadınlara yönelik ayrımcılık içeren her türlü uygulamanın ortadan kaldırılması, fırsat eşitliğini sağlayacak yasal düzenlemeler dahil olmak üzere tüm önlemlerin alınması, kadınların sosyal, ekonomik, siyasal ve toplumsal alanda konumlarının iyileştirilmesi temel hedefimizdir.”

İYİ bir TÜRKİYE, İYİ bir Isparta için yola çıktık…

Başkan Büyükçam, gençlerin, “ülkesine, milletine, milli ve manevi değerlerine, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerine bağlı, hür düşünceli, kendi başına karar verebilen, sorgulayan, bilim ve teknoloji çağının gereklerini kavramış, erdemli ve demokratik değerlere sahip bireyler olarak yetişmesi için eğitimde, bilimde, teknolojide, sporda, kültürde öncü rol almalarını sağlayacak” her türlü tedbirin alınacağını ve destek sağlanacağını vurguladı. 

YANDAŞ GİRİŞİMCİLERE DEĞİL GERÇEKTEN İYİ GİRİŞİMCİLERE DESTEK VERİLMELİDİR

Türkiye’de ve Isparta’da yaşanan ekonomik sıkıntılara da değinen Başkan Büyükçam, “Tüm Türkiye’de olduğu gibi Isparta’mızda da ekonomik sorunlar büyüyor. İşsizlik artıyor. Tarım, hayvancılık, hizmet sektörü her geçen gün geriye gidiyor. Gençlerimiz umudunu yitiriyor. Türkiye’de iktidarlar, yeni zenginler yaratırken; halk gittikçe yoksullaşıyor. Ekonomik düzen, aynı zamanda gelişmiş bir demokrasinin de ön şartıdır. Ekonomik gelişme kapsayıcı, dengeli ve sürdürülebilir olmalıdır.

Türkiye’nin, erişilen refahı toplumun her kesimine adil bir şekilde dağıtılmalıdır. Tüketici değil, üretici bir toplum var olmalıdır. Devletin sanayiyi geliştirmek için başlattığı sanayi tesisleri, satılıp yok edileceği yerine, yeni sanayi tesisleri açabilmek için, sözde teşvikler değil, gerçek verilerle, yandaş girişimcilere değil gerçekten İYİ girişimcilere verilmelidir. Ve nasıl oluyorsa ekonominin büyüdüğü bir ülkede, işsizlik ve cepteki delikte eşdeğer olarak büyümektedir” diye konuştu. 

TÜRKİYE İYİ OLACAK

Tüm sorunlara rağmen İYİ Parti’nin taşıdığı umudu dile getiren Başkan Büyükçam, sözlerini şöyle tamamladı: “Saydığım bu sorunlara ve hatta, saatlerimizi saymakla bitirmeyeceğimiz yüzlerce soruna rağmen, Türkiye İYİ olacak. İYİ bir Türkiye için yola çıktık. Milletimize inanıyor ve güveniyoruz. İnanıyorum ki;

Milletimiz de sizler gibi İYİ partiye, yeni ve gerçek bu oluşuma inanıyor ve güveniyor. Bu duygu ve düşüncelerle; Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bağımsız bir ülkede yaşamamızı sağlayan kahramanlarımızı, minnet ve saygıyla anıyorum.

Türk Silahlı Kuvvetimizin şu anda yapmış olduğu Afrin operasyonunda şehit olan askerlerimize, Bayrağı, vatanı, toprağı için canını feda etmiş tüm şehitlerimize, Allahtan rahmet ailelerine ve milletimize baş sağlığı, yaralı olan vatan evlatlarına acil şifalar diliyorum. Partimizin kuruluşunda emek verenlere ve gönül verenlere teşekkür ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.”
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.