haber baslik ustu

İYİ Parti Eskişehir il teşkilatı göreve başladı

İYİ Parti Eskişehir il teşkilatı göreve başladı
Partinin kuruluş amacı ve aşamalarından bahseden İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Arslan Kabukçuoğlu, Türkiye’nin içinde bulunduğu durumun partinin ortaya çıkmasında önemli bir etken olduğunu söyledi.

Kabukçuoğlu, “İYİ Parti, Türk siyasetinin önünün kapatılması, toplumdan gelen taleplere parti yöneticilerinin kulaklarını tıkamaları nedeniyle, ülkemizin değişim ihtiyacına cevaben kurulmuş bir siyasi partidir. Ülkede işsizlik alıp başını gitmiş, pahalılık tırmanıyor, her gün şehit cenazesi kaldırılıyor, dış politikada sürekli zigzaglar çiziliyor, yurt dışına kaçan bir soysuz ülkede gündem oluşturuyor, kadın cinayetleri almış başını gitmiş, çocuk istismarı hiç olmadığı kadar fazlalaşmış, bizim eğittiğimiz çocuklarımız dünya sıralamasında 50’inci sıralara düşmüş, döviz dolayısıyla ülkenin borçları tırmanıp gidiyor. Tüm bunlara rağmen iktidar partisi 15 yıl iktidarda kalıyorsa ve burada iktidar partisi ne yapıyor da iktidar olmaya devam ediyor sorusu sorulacaksa ondan önce muhalefet partileri ne yapamıyor da iktidar olamıyor sorusunu sormak gerekiyor. Biz, ilk aşamada iyi bir muhalefet partisi nasıl olunur? ‘un cevabını veriyoruz. Partimiz Genel Merkez’de örgütlenmesini hızla tamamlarken taşrada da örgütlenmesini hızla tamamlama gayretine girmiştir. Genel Başkanımız Meral Akşener, ülkeyi karış karış dolaşmakta ve halkın nabzını tutmaktadır” dedi.

ESKİŞEHİR’İ KUCAKLAMAK İSTİYORUZ

Eskişehir İYİ Parti yönetimi olarak göreve gelmeden önce sıkı bir çalışma içerisinde olduklarını belirten Kabukçuoğlu, “Bir grup arkadaşla birlikte siyasetçi, iş adamı, gazeteci ve değişik meslek gruplarıyla sayısız toplantılar yaptık. 11 kişilik bir danışma kurulu oluşturuldu. Tüm toplumu kapsayıcı bir yapı oluşturmak için gayret sarf edildi. İl yönetimi olarak amacımız tüm Eskişehir’i kucaklamaktır. Biz siyaset yapıyoruz. Özelde Eskişehir’de, genelde Türkiye’de olup bitenleri takip etmek, İYİ Parti Genel Merkezinin politikasını topluma anlatmak, yanlış yapılan işler için sorumlusunu uyarmak, çözümler üretmek ve bunları toplum ve yetkilisi ile paylaşma temel hedefimizdir.” ifadelerini kullandı.

ESKİŞEHİR’İN YÜZDE 60’I BİZE OY VERMEYE HAZIR

Eskişehir’de partinin kuruluşundan itibaren ilgiyle karşılaştıklarını belirten Kabukçuoğlu, partinin Eskişehir’deki oy oranını da açıkladı. Kabukçuoğlu şöyle devam etti: “İYİ Parti’ye tüm Türkiye’de olduğu gibi Eskişehir’de de büyük bir teveccüh var. Gerek İl Yönetimi’ne gerekse ilçe yönetimlerine talip olmak için çok fazla aday oldu. Eskişehir için hedefimiz 3 milletvekilliği ve merkezdeki 3 belediyeden ikisini almaktır. Bu büyük bir hedef değildir. Bir anket sonucunda Eskişehir’in yüzde 35’i İYİ Parti’ye oy veririm sonucu çıkmış. Yüzde 25 kararsız ve yüzde 40 oy vermem demiş. Yani toplumun yüzde 60’lık bir kesimi bize oy vermeye hazırdır. Eskişehir İl yönetimi olarak başarılıyız demek için bize oy vermeyecek yüzde 40’lık kesimin de oyunu almaktır.”

İYİ Parti Eskişehir Başkanlık Divanı şu isimlerden oluştu:

Arslan Kabukçuoğlu – İl Başkanı
İbrahim Dursun – İl Sekreteri
Ebru Servi – İl Muhasibi
Faruk Gültekin – İl Başkan Yardımcısı
Naci Erdemli – İl Başkan Yardımcısı
Ahmet Boztepe – İl Başkan Yardımcısı
Oğuz Döngel - İl Başkan Yardımcısı
Mehmet Tunca – İl Başkan Yardımcısı
Arif Geçkalan – İl Başkan Yardımcısı
Şenel Altun – İl Başkan Yardımcısı
Nihal Doğruöz – İl Başkan Yardımcısı
Hasan Gürbüz – İl Başkan Yardımcısı
Salih Karabacak – İl Başkan Yardımcısı
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.