İYİ Parti Gebze ilçe yönetimi açıklandı

İYİ Parti Gebze ilçe yönetimi açıklandı
Meral Akşener’in genel başkan olduğu İYİ Parti tüm Türkiye’de olduğu gibi Kocaeli’nde de ilçe teşkilatlarını oluşturmaya devam ediyor. Kurucu ilçe başkanlarının atamasından sonra birçok ilçede ilçe yönetim kurulu da oluşturulmaya başlandı. Kocaeli’nde İYİ Parti’nin en çok merakla beklenen ilçelerinden olan Gebze ilçesindeki ilçe yönetim kurulu üyeleri bu akşam düzenlenen basın toplantısı ile kamuoyuna tanıtıldı.İLÇE BAŞKANLARI KATILDI

Ramada Encora Gebze Otel’de gerçekleşen toplantıya İYİ Parti Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Ruhittin Sönmez, İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Serdar Kaman, İzmit ilçe başkanı Ufuk Turan, Gebze ilçe başkanı Nusret Acur, Darıca ilçe başkanı Ekrem Korkmaz, Çayırova ilçe başkanı Beyler Sevindik, Dilovası ilçe başkanı Emin Yılmaz, Kandıra ilçe başkanı Hilal Altınay ve İYİ Parti Gebze ilçe yönetim kurulu üyeleri katıldı.

GÜNEŞ GİBİ DOĞACAK

Programda ilk olarak İYİ Parti Gebze Kurucu İlçe Başkanı Nusret Acur bir konuşma yaparak, “Sayın disiplin kurulu üyem, sayın il başkanım, değerli misafir ilçe başkanlarım, sevgili yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım ilimiz ve ilçemizin değerli basın mensupları; ülkemizin siyasi tarihi açısından bir güneş gibi doğacağına inandığımız İYİ Parti Gebze ilçe teşkilatımızın; basın yayın yolu ile bölge kamuoyuna tanıtım programına hepiniz hoş geldiniz.

Öncelikle mutluluk, hüzün, umut ve acının insan tabiatı gereği birlikte yaşandığı ve bundan böyle de yaşanmaya devam edeceğiz.

TEŞEKKÜR ETTİ

Geride bıraktığımız 2017 yılının ardından; yeni umutlar beslediğimiz, her şeyin iyi olmasını temenni ettiğimiz 2018 yılının ülkemize ve dünyaya hayırlı bir yıl olmasını diliyor, bu vesile ile de sizlerinde yeni yılını tebrik ediyorum. Yeni yılın ilk günleri olması sebebi ile nezaket gösterip davetimize icabet ettiğiniz için de ayrıca teşekkür ediyorum. Kocaeli geneli ile alakalı olarak il başkanımız Sayın Serdar Kaman Bey; partimizin genel politikaları üzerine de Sayın MDK üyem Ruhittin Sönmez beyefendi sizlere bilgiler aktaracak ve eğer varsa sorularınızı cevaplandıracaklardır.

HER GÖRÜŞTEN ARKADAŞIMIZ VAR

Gebze ve teşkilat yapımız ile alakalı birkaç şey söylemek istiyorum. Öncelikle şunu ifade etmek istiyorum, bu organizasyonu sadece basın mensuplarına özgü hazırladık. Evet; az sonra yayınlanacak olan gösterimde de görüleceği üzere, geniş ve güçlü bir kadro kurduk. Burada gördüğünüz tüm arkadaşlarımızın iyi partiye katılırken kendilerini tarif ettikleri en belirgin cümle neydi biliyor musunuz? Öncelikle şunu ifade edeyim;  Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünü benimseyip, cumhuriyetin kurucu ilkelerine inanan her görüşten arkadaşımız bu yapının içerisindedir.

HERKESE AÇIK BİR YAPI

Yani kısaca her türlü terör örgütleriyle bağlantılı veya iniltili olabileceklerin dışında; yüreğinde vatan sevgisi bulunan herkese açık bir yapı oluşturuldu. Birçok arkadaşımızın farklı siyasi partilerde tecrübeleri var. Deneyimli bir kadro kurduk yani. Hiç siyasete bulaşmamış eğitimli ve istekli bir ekip var. Yeni fikirler üretip ufkumuzu açacak. En önemlisi de biraz evvel ifade ettiğim gibi, bizi bir çimento gibi birbirimize yapıştırıp, beton gibi sapasağlam yapanGazi Mustafa Kemal Atatürk’ü; Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet lideri olarak kabul eden ve ismini asla unutturmamaya ant içmiş korkusuz, cesur bir kadro kurduk

ZORLUKLARLA KARŞILAŞTIK

Korkusuz diyorum, zira gerçektende ülkemizde şu dönemde siyaset adına söz söylemek, hele hele iktidar karşıtı cümle kurmak, her babayiğidin harcı değil.  Daha partimizin kurulma aşamasında çok çeşitli zorluklarla karşılaştık. Ülke geneline girmeye gerek yok; yerelde de bizzat ben bazı konularda sıkıntı yaşadım. Bu meselelere fazla girmek istemiyorum. Kaldı ki partimizin adı iyi parti, dolayısıyla hep iyi şeyler söylemek istiyoruz. Bir tanıtım toplantısı olması sebebiyle programı sınırlı tuttuk. İlçe binamız sultan Orhan Mahallesi İlyasbey Caddesi No:1 3 katta dır. Yani hemen burada çıkınca solumuzdaki binanın 3. katı. Yaklaşık 300 metre kare.

FARKLI BİR DÖNEMDEN GEÇİYORUZ

Resmi açılışımız il başkanlığımızın belirlediği tarih olan 18 Şubat’ta yapılacaktır. Üyelik kayıtlarımız da yine ilçe binamıza geçtiğimizde başlatılacaktır. Yönetim kurulu görev dağılımımızda aynı şekilde ilçe binamızda gerçekleşecektir. Son olarak siz değerli basın mensubu arkadaşlarımıza bir şey söylemek istiyorum. Değerli arkadaşlar; biz İYİ Partiyiz. Yetkili isimlerimiz de buradalar. Oldukça farklı bir dönemden geçiyoruz. Öyle ki;  bir gazetenin yanlış haberini 10 ayrı gazetede düzeltseniz bile o tek gazetenin yanlış haber etkisi kadar etki etmiyor. 

ÜZERİMİZE GELECEKLER

Evet, söylenmeyen gerçekler toplumun nefesini tıkar. Gazetecinin görevi de doğruları halk ile paylaşmaktır. Bu minvalden hareketle partimizle alakalı sorduğunuz her sorunun doğru teyidini vereceğimize gönülden inanabilirsiniz. Bunu neden ifade etme gereği duyduğumu söyleyeyim; özellikle seçim sürecinde iktidar tarafından üzerimize gelineceğinin farkındayız. Allaha şükür, kadrolarımız ve yapacaklarımız ile alakalı en ufak bir sıkıntımız yok. Her şeyin iyi olması umudu ile yola çıkmış insanların zaten sıkıntısı olamaz. Ama yine de bu düşüncelerimi sizinle paylaşmak istedim. Benim 24 saat telefonum açık olacak arkadaşlar.

YÖNETİM KADROSU TANITILDI

Dilediğiniz zaman arayabilir, gerek iş yerime gerek partimize her zaman gelebilirsiniz. Sözü fazlaca uzatmadan; ben, nezaket gösterip programımıza katıldığınız için, değerli il başkanım, MDK üyem, ilçe başkanı arkadaşlarım ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım adına siz değerli basın mensuplarına çok teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.” dedi. Nusret Acur’un ardından İYİ Parti Gebze ilçe yönetim kurulu üyeleri tanıtımı yapıldı. İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Serdar Kaman bir konuşma yaparak, “Gebze ilçe yönetim kurulu tanıtım toplantımıza katılı m gösteren herkese teşekkür ediyorum.

NUSRET ACUR’A TEŞEKKÜR ETTİ

9 ilçede tüm teşkilatlanma tamamlandı. 3 ilçede de teşkilatlanma yapıları tamamlanacak. 3 tane ilçemizde bayan ilçe başkanı olmasından dolayı gurur duyuyorum. Göz dolduran bir teşkilatlanma yapılarını yaptık. Gebze’yi Darıca, Dilovası ve Çayırova ile birlikte değerlendirmemiz gerekiyor. Gebze’nin il olması sürekli dillendiriliyor. Gebze’nin Kocaeli için önemli bir yere sahip.  Bir aylık bir zaman diliminde ilçe başkanımız Nusret Acur’un oluşturduğu ilçe yönetimi için teşekkür ediyorum. Bu güzel teşkilatın en iyi sonuçlar alacağına inanıyorum.” dedi.

DÜNYADA EŞİ BENZERİ YOK

Son olarak İYİ Parti MDÜ Ruhittin Sönmez bir konuşma yaparak, “Dünyada eşi benzeri olmayan bir sistem için referandum yapıldı. Sonuçları şaibeli olan bir sistem 2019 yılında devreye girecek. Cumhurbaşkanı aynı zamanda AKP genel başkanı oldu. HSYK yapısı değişti. Son OHAL KHK ise Yargıtay yürütme ile uyumlu hale getirildi. Bu sistem ile yargı da tamamen tek adam bağlı hale geldi.


CİDDİ HATALAR YAPILDI

15 senedir aynı parti ve tek parti tarafından yönetiliyoruz. Bu birçok ülke için şanstır. Ama gelişmiş ülkelerde muhalefet iktidara yakın bir oy alır. Türkiye’de ise 4 parti var iktidar partisi ana muhalefet partisinin oyları yarı yarıya. Diğer 2 parti barajı geçip geçmeme arasında mücadele veriyor. İktidarın değişmezliğine dair bir şartlanma oldu. Ondan dolayı ciddi hatalar ve yanlışlar yapıyorlar. Bu kötü gidişatı gören Meral Akşener ve arkadaşları referandumda ciddi bir etki yaptılar. Meral Akşener gittiği her yerde büyük ilgi ve alaka ile karşılandı. Türkiye’de İYİ Parti derin bir ihtiyaçtan doğdu.” şeklinde konuştu. 


İYİ PARTİ GEBZE KURUCU İLÇE YÖNETİM LİSTESİ


Nusret Acur İlçe Başkanı

Abdülkadir Yılmaz, Akan Kılıç, Alperen Usta, Arif Çiçek, Ayla Ülgün, Bahri Özcan, Betül Polat, Burak Aytaş, Burcu Saraçaydın, Celal Yıldırım, Cihat Kızılkan, Ediz Sarıkaya, Erdoğan Çimen, Faik Ersöz, Fatih Kaplan, Fatih Araç, Fethiye Nalan Helvacı, Fevzi Kurt, Gökçe Nesil Kondu, Günel Çelik, Günel Vursal, Güven Altan, Hatice Yener, İbrahim Fazlıoğlu, İlyas Yetimoğlu, İsmail Ekşi, İsmail Hakkı Türk, İsmail Nazlı, Kader Aras, Kadir Büyükgöz, Kadir Konca, Kenan İkinci, Koray Topcu, Mehmet Duran Yılmaz, Mehmet Esmer, Mehmet Kırbaş, Mine Çelik, Muhammet Ateş, Murat Kurt, Musa Kargıoğlu, Niyazi Güner, Orhan Kahya, Çnder Kılıçarslan, Özhan Aşkın Öztürk, Perihan Dalkıran, Recai Darıkaya, Saime Tamer, Sedat Malkoç, Sema Akçay,  Sema Doğan, Serdar Demir, Serdar Uzun, Serhat Citoğlu, Serkan Balbal, Şakir Şükrü Erdöl, Şendoğan Soykan, Şevket Sayıcı, Tülay Çelik, Ümit Koç, Vedat Değirmenci, Yasemin Fidan, Yeliz Akgün, Yıldız Erten, Yücel Daşdan, Zafer Altıntaş.

 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.