İYİ Parti'de Hasan Seymen'e bir istifa çağrısı daha

İYİ Parti'de Hasan Seymen'e bir istifa çağrısı daha
İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı Metin Ergun'un Hukuk ve Seçim İşleri Başkanı Hasan Seymen'e yaptığı istifa çağrısının ardından, konu ile ilgili bir açıklamada Balıkesir milletvekili İsmail Ok'tan geldi.

İYİ Parti Balıkesir milletvekili İsmail Ok, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, partisinin Hukuk ve Seçim İşleri Başkanı Hasan Seymen'in “Türkiye Cumhuriyeti Devletini asimilasyon yapmakla!“ suçladığını hatırlatarak, "Türkiye Cumhuriyeti Devletini asimilasyon yapmakla suçlayanların ve Soros’cuların yerli işbirlikçilerinin bırakın bizleri temsil makamında olması, partimize üye olması bile kabul edilemez" dedi.

İsmail Ok'un açıklamaları şu şekilde;

"AK Parti’nin sözde çözüm süreci adı altında PKK ile birlikte uyguladığı ihanet sürecine, ülkemiz üzerinde emperyal emelleri olanlar; yerli işbirlikçilerine kurdurdukları sözde sivil toplum örgütleri ve vakıflar üzerinden destek vermişlerdir. Bunlardan biri de ; 'Denge Denetleme Ağı' adında kökü dışarıda gövdesi içeride olan sözde sivil toplum örgütüdür!

Bu ihanet süreci 'Hendek Savaşları' ile son bulmuştur. Fakat bedelini de gencecik yaşta yüzlerce vatan evladı kanlarını ve canlarını vererek , binlercesi de gazi olarak ödemiştir. 

Şu anda partimiz Genel Başkan Yardımcısı olan Sayın Hasan Seymen de Denge Denetleme Ağında görev yapmış. Ve sözde çözüm sürecinde yaptığı açıklamalarda; 'Türkiye Cumhuriyeti Devletini asimilasyon yapmakla' suçlamıştır.

Bu içerisinde bulunduğumuz durum her vatan evladı gibi şahsımı da derinden sarsmış ve yaralamıştır. Bu ağır ithamlar asla kabul edilemez! Fakat bu konuda Genel Başkanımız ile görüşmeden açıklama yapmayı da doğru bulmadım.

Nihayet Genel Başkan Yardımcımız Sayın Metin Ergun bir açıklamada bulunmuştur. Bu kadar ağır bir itham karşısında anında refleks gösterilmesi gerekirken Genel Merkezimiz niçin haftalarca sessiz kalmıştır? Bu izah edilemez ve kabul edilemez bir durumdur.

Tapu senedi şehit ve gazilerimizin kanları ile yazılan ; Türkiye Cumhuriyeti Devletini asimilasyon yapmakla suçlayanların ve Soroscuların yerli işbirlikçilerinin bırakın bizleri temsil makamında olması, partimize üye olması bile kabul edilemez.

Bu zihniyete mensup olanlar ile aynı kazanda asırlarca kaynasak yine de zerre kadar etkilenmeyiz .Fakat; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizin emaneti olan Türkiye Cumhuriyetini ve kuruluş değerlerini kabul eden, ay yıldızlı bayrağımıza benim bayrağım diyen bütün vatandaşlarımıza da İYİ Parti güneşi altında yer vardır.
"

1-20190903110823.jpg2-20190903110823.jpg3-791.jpg4-470.jpg5-254.jpg6-148.jpg7-088.jpg8-059.jpg9-043.jpg
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.