İYİ Parti'de il kongreleri sürüyor

İYİ Parti'de il kongreleri sürüyor

İYİ Parti'nin 1 Şubat'ta başlayan ilçe kongrelerinde sona yaklaşılırken, büyük kongre için önem taşıyan ve kongre delegelerinin belirlendiği il kongreleri sürüyor. İYİ Parti kongrelere 22 Mart'ta Adana, Aksaray, Bingöl, Eskişehir, Kocaeli ve Sinop il kongreleriyle devam edecek. Olağan kongre sürecini 16 Mayıs'ta il kongrelerinin tümünün gerçekleştirilmesiyle tamamlayacak İYİ Parti, haziran ayında ise büyük kongresini toplamayı planlıyor. Şu ana kadar sadece genel Başkan Meral Akşener'in aday olmasının beklendiği kongrenin tarihine ilişkin son kararı Genel İdare Kurulu (GİK) verecek.

Partinin tüzüğüne göre, İYİ Parti'nin katıldığı milletvekili genel seçimlerinde merkez yoklaması yoluyla belirlenecek adaylar ile il genel meclisi ve belediye meclisi üyelikleri için adayların tespitinde ve GİK, il, ilçe, belde yönetim kurulları, kongre ve kurultay delegeliği ile Merkez Disiplin Kurulu ve İl Disiplin Kurulu üye seçimlerinde en az yüzde 25 cinsiyet kotası uygulanıyor.

Bu arada parti, ilçe kongrelerinde, İdlib'de rejim unsurlarının hava saldırısı sonucu şehit düşen askerler için Kur'an-ı Kerim okutulması ve siyasi içerikli herhangi bir konuşma yapılmaması kararını koronavirüsle mücadele tedbirleri çerçevesinde de devam ettirecek. İl kongreleri seyircisiz olacak, delegeleri kapalı ortamda fazla tutmamak için siyasi konuşmalar yapılmayacak.

MUŞ İL BAŞKANLIĞINA RAMAZAN AŞIK SEÇİLDİ

İYİ Parti Muş İl Başkanlığına seçilen Ramazan Aşık güven tazeledi.

İldeki bir düğün salonunda gerçekleştirilen genel kurul toplantısı, divan heyetinin oluşturulmasının ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Tek aday olarak seçime giren mevcut başkan Ramazan Aşık, delegelerin oyunu alarak yeniden İYİ Parti Muş İl Başkanlığına seçildi.

Kongreye Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral ve partililer katıldı.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.