İYİ Partiden BEŞİKTAŞ hamlesi

İYİ Partiden BEŞİKTAŞ hamlesi
Beşiktaş Belediye Meclis üyesi olarak görev yaptığı süre boyunca Beşiktaş esnafından yana tavır alan ve zaman zaman Murat Hazinedar ile sert tartışmalar yaşayan İYİ Partili Belediye Meclis üyesi Ediz Feyiz'in Belediye Başkan adaylığı  perşembe günü yapılacak başkanlık seçimlerini daha da kızıştırdı.

iyi parti Ediz Feyiz ile ilgili görsel sonucu

Köklü bir CHP'li aileden gelen Ediz Feyiz Beşiktaş Belediye Meclisine CHP'den seçilmiş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın bazı uygulamalarına karşı tutumu ile dikkat çekmişti.

CHP'de yaşanan bölünmüşlüğe tepki koyarak Meral Akşener'in partisine geçen Ediz Feyiz perşembe günü yapılacak seçimlerde adaylığını koyarak zaten diken ucunda olan seçime daha da heyecan kattı.

İYİ Partinin Ülkücü kökenli İlçe Başkanı Tuncay Buruşuk'la Meclis toplantılarını takip eden Ediz Feyiz kendisini şanslı gördüğünü CHP'de parti teşkilatı ve Murat Hazinedar arasında ciddi bir çatışmanın yaşandığını ve meclis üyelerinin oylamada hür vicdanları ile hareket edeceğine inandığını söyledi. Meclis aritmetiği şöyle: Beşiktaş meclis üyesi sayısı 32 kişi… Bu üyelerden 29’u CHP’li… 2 tanesi Ak Partili… 1 tanesi ise İYİ Partili… Ancak toplam 32 üyesi olan mecliste, 29 meclis üyesi seçimde oy kullanabilecek.

Başkan Murat Hazinedar ile Hüseyin Avni Sipahi ve Çetin Kırışgil görelerinden uzaklaştırıldıkları için oy kullanamayacak. Murat Hazinedar'ın desteklediği Rıfat Örnek CHP Parti  Teşkilatının desteklediği Affan Keçeci, Eyüp Birgün Bülent Tatar, Belediye Başkan Yardımcısı Merve Öztopaloğlu ve İYİ Partili Ediz Feyiz ile birlikte Beşiktaş Beledi Başkanlığı için 5 aday yarışacak.
 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.