İYİ Parti'den Erdoğan'a Kürtçe mesaj tepkisi!

İYİ Parti'den Erdoğan'a Kürtçe mesaj tepkisi!
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sosyal paylaşım sitesi üzerinden paylaştığı Kürtçe Nevruz mesajını, İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk da eleştirdi. İsmail Koncuk, Erdoğan’ın söz konusu mesajını seçimler öncesi oy toplamaya yönelik olarak değerlendirirken, “Bu paylaşımı Sayın Meral Akşener yapsaydı kim ne söylerdi? Kaldı ki. Nevruz’un Kürtçe olarak kutlanması ne demektir? Nevruz Türkler tarafından da, Kürt kardeşlerimizce de kutlanan ortak bir bayramdır ve bu ülkede resmî dil Türkçedir. Bundan taviz yok. Seçim!” ifadelerini kullandı.

“BEN VARSAM BEKA OLUR, YOKSAM BEKA YOK”

Koncuk ayrıca, Cumhur İttifakı’nın, sürekli beka söylemini ortaya koymasına tepki gösterdi, “Mantığa bak, Ben varsam beka olur, yoksam beka da yok.” Atalar ne demiş: ‘Mezarlıklar kendini vazgeçilmez zannedenlerle doludur.’ Türk siyasi tarihinin tozlu raflarında sizin gibi niceleri var. Mesele, Fatih olmak, Yavuz olmak, Atatürk olmakta...” mesajını paylaştı.

55536494_2220322771567205_3130363291369472000_n.jpg

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.