İYİ Partili Ahmet Çelik tepki çeken tahsisleri Meclis gündemine taşıdı

İYİ Partili Ahmet Çelik tepki çeken tahsisleri Meclis gündemine taşıdı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın kurucusu olduğu Medipol Üniversitesi ve hastanelerine kamu arazileri ile kamu binalarının tahsis edilmesi, TBMM gündemine taşındı. Kamuoyunda tepki ile karşılanan tahsisler ile ilgili İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik soru önergesi verdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın kurucusu olduğu Medipol Üniversitesi ve Medipol Hastanesi'ne yapılan kamudan yapılan tahsisler TBMM gündemine taşındı. Kamuoyunda tepki ile karşılanan tahsisler ile ilgili İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi verdi.

Çelik önergesinde, Medipol Üniversitesi ve hastanesine tahsis edilen yerleşkeleri belirterek, bakan Albayrak'tan kamu tarafından tahsis edilen yerleşkelerin bulunduğu arazilerin ve binaların tahsis bedeli ve koşulları neler olduğunu açıklamasını istedi.

Çelik'in önergesi şu şekilde;

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.