İYİ Partili Yılmaz'dan işsizlik fonu açıklaması

İYİ Partili Yılmaz'dan işsizlik fonu açıklaması

Korona virüs salgını nedeniyle birçok işyerinin kapatıldığına dikkat çeken İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, çalışmayan veya bir şekilde işten çıkarılan vatandaşlar için elde kalan tek kaynağın işsizlik fonu olduğunu ifade etti. Yılmaz, fonda para olmadığını dile getirdi.

Durmuş Yılmaz ekonomide toplam talebin canlı tutulması gerektiğini belirterek, "Yaşadığımız sağlık sorunu nedeniyle evlerden dışarı çıkılmaması gerekiyor. Bu iki durum birbirine taban tabana zıt. Bu durumda hükümet ekonomi için var olan istihdamı muhafaza etmeli hatta yeni istihdam yaratmalı" diye konuştu.

Yılmaz şöyle devam etti:

"Kala kala elimizde İşsizlik Fonu kalıyor eğer fonda para kaldıysa, 130 milyar TL bakiyesi olduğu söylenen işsizlik fonu var ama fonda nakit yok. Çünkü işverenden, devletten ve işsizden kesilerek biriktirilen bu fon aylık olarak kamu ihalelerine hazine borçlanmalarına kullanılıyor yani devlete bu parayı harcıyor, tahvil ve bono var nakit para yok sadece yükümlülük var."

 

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.