"Kemal Abi muhalefete geçti"

"Kemal Abi muhalefete geçti"

Maliye Bakanlığı koltuğundaki icraatları ve sözleri ile hatırlanan ‘’Kemal Abi’’ muhalefete geçti.

 

Unakıtan ne Ankara’ya, ne de seçim bölgesine uğruyor. Ahsen Yenge de kardeşinin görevden alınması nedeniyle kızgın...

 

Maliye Bakanlığı koltuğundaki icraatları ve sözleri ile hatırlanan, oğlunun ‘’Likit yumurtası’ kızının şirkeri ve eşinin ‘’Rabim Clevland dedi’’ sözleri ile de gündemden düşmeyen kabinenin ‘’Kemal Abisi’’ muhalefete geçti.

 

Ankara’ya çok az uğrayan, yerel seçimin kaybedilmesinden sonra seçim bölgesi Eskişehir’e de gitmeyen Unakıtan’ın, bakanlık görevinden sonra AKP kongresinde MKYK’ya da alınmaması dikkat çekti. Unakıtan ile birlikte bakanlık koltuğunu kaybeden Hüseyin Çelik ve Kürşat Tüzmen ise MKYK üyesi oldu.

 

1 Mayıs 2009 günü bakanlıktan ayrılan ve TBMM’ye de ender gelen Unakıtan, Meclis’in açılış törenine katıldı ancak akşam yapılan resepsiyonda bulunmadı. Unakıtan günlerini İstanbul’da geçiriyor. Eşi Ahsen Unakıtan ile birlikte hiç kaçırmadığı Ankara’daki Büyükelçilik resepsiyonlarına da artık uğramıyor.

 

‘’SAĞLIĞIM İYİ’’ MESAJI ERDOĞAN’A

 

Eski arkadaşları ve bazı Maliye bürokratları ile buluşan Unakıtan’ın ekonomik krizin yanlış yönetildiğine yönelik eleştirilerde bulunduğu ve ‘’Krizi Ankara hissetmiyor. Ayın birinde maaşları hazır. Ama İstanbul’da iş adamları haciz korkusunda. O gün haciz memuru gelmediyse oh çekiyorlar’’ dediği öğrenildi.

 

Daha önce de kendisinin görevden alınmasını ‘’Sağlı nedenlerine’’ bağlayan Başbakan Erdoğan’a ‘’Benim sağlığım yerinde…” cevabını veren Unakıtan, “Krizin teğet geçeceğini söyleyen’’ Erdoğan’a ‘’Kendisini kastetmiş olabilir!..” diyerek çıkış yapmıştı.

 

KAYINBİRADERE ÇOK ÜZÜLDÜ

 

Unakıtan’ın, 20 yıldır üst düzey bürokrat olan kayınbiraderi Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Cihansel Erel’in de kendisinden hemen sonra görevden alınmasına da eşi Ahsen Unakıtan ile birlikte çok içerlediği öğrenildi.

 

2002 seçimlerinde hapis cezası nedeniyle YSK’nın Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığını veto etmesi sonrası bizzat Erdoğan tarafından kendi yerine ve listenin birinci sırasına yerleştirilen Unakıtan, 7 yıla yakın Maliye Bakanlığı koltuğunda kaldı. Erdoğan, Özelleştirme İdaresi Başkanlığını da, Unakıtan’a bağlamış ve özelleştirmenin de patronu yapmıştı. Ancak Unakıtan, Clevland’daki by pass ameliyatı sonrası kabine dışı kaldı ve Erdoğan da ‘’Kemal Abi’’ ile ilişkilerini dondurdu.

 

(Gazeteport)
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.