Kılıçdaroğlu'ndan yeni dosya

Kılıçdaroğlu'ndan yeni dosya

Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’ın katıldığı tüm açılış ve mitinglerin organizasyonunu yapan, ALTUS firmasını mercek altına aldı.

 

Gazeteport'tan Yusuf Sahici'nin haberine göre; Ankara’da yaklaşık iki yıl önce kurulan ve ortakları arasında Başbakanın danışmanı Mücahit Aslan’a yakınlıklarıyla bilinen Fatih ve Atakan Öztürk’ün olduğu firma, Erdoğan’ın katıldığı miting ve açılışların organizasyonunu yapıyor. Firma ayrıca, bir çok bakanlık ve belediye başkanlıklarının yanı sıra Emine Erdoğan’ın düzenlediği etkinliklere de imza attı.

 

KÖŞK’E ŞİKAYET

 

ALTUS’a yönelik iddialar, “Bir grup organizasyon şirket sahibi” imzasıyla 7 Eylül’de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e bir şikayet dilekçesinde detaylı bir şekilde anlatıldı. Mektupta, Başbakan Erdoğan’ın katıldığı tüm törenlerin organizasyonu bu firmanın yaptığı ve haksız rekabet yarattığı öne sürüldü. Mektupta şirketin işleri nasıl aldığı ise şöyle anlatıldı:

 

“Diyelim ki bir şirket ya da kamu kurumu bir tesisin açılışını yapacak. Yöneticileri açılış ile ilgili tüm organizasyonları kendi şerefiyelerine göre hazırlıyorlar ve sayın Başbakan da davete geliyor. Devreye hemen Mücahit Aslan giriyor, yöneticileri arıyor güvenlik nedeniyle organizasyonu ALTUS şirketinin yapmasını istiyor. Mecburen iş ALTUS’a ve çok daha pahalıya veriliyor”

 

MECLİS GÜNDEMİNDE

 

Kılıçdaroğlu bu konuda TBMM’ye soru önergesi de verdi. Önergede firmanın, Başbakan’ın tören ve açılışlarını referans olarak gösterdiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Bu firma 2007’den bu yana hangi kurum ve kuruluşundan, hangi işleri ne tutarda bedelle almıştır? Örtülü ödenek kaleminden firmaya ödemede bulunulmuş mudur” diye sordu. Kılıçdaroğlu, bu firma için Başbakanın özel bir talimatı olup olmadığının da açıklanmasını istedi.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.