Kılıçdaroğlu: Yerel seçimde ittifak yok

Kılıçdaroğlu: Yerel seçimde ittifak yok
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,CNN Türk'te katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. 

Yerel seçimlere ilişkin açıklamalarda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, "İttifak olmayacak, CHP kendi adayını gösterecek. İş birliği yönünde talep gelirse görüşürüz. Milletvekili seçimlerinde yasal işbirliği vardı, yerel yönetimlerde partilerden çok aday profili önemli" diye konuştu. Yerel seçimlerde "aday profilinin önemli olduğu" görüşünü dile getiren CHP Genel Başkanı, Ankara Belediye Başkanı Adaylığı için Mansur Yavaş ile görüşüldüğünü ama kesinlik olmadığını da açıkladı.

Yeni havalimanına verilecek isim hakkındaki tartışmalara değinen Kılıçdaroğlu, "Bu kadar şaibeli bir yere Atatürk isminin verilmesi uygun değil" diyerek, "Şu anda o havaalanı yapan 31 işçi cezaevinde. Neden hapishanedeler?" sorusunu yöneltti.

İşte Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satırbaşları şu şekilde:


29 ekim'deki havalimanı açılışına neden katılmadı?

Biz Cumhuriyet'i Ankara'da kurduk, dolayısıyla Ankara'da kutlanması lazım.

Bitmeyen bir havalimanı açıldı. Neden? Sayın Erdoğan bizim inandığımız şekilde yeterince sahip çıkmıyor Cumhuriyet'e. Tek adam rejimlerinin olduğu yerde Cumhuriyet şeklen vardır. Usulen vardır. Bizim anladığımız anlamda bir Cumhuriyet yoktu orada.


Neden hapishanedeler?

Havalimanı açıldı, maliyeti nedir. Bunu biliyor muyuz? İhale yapıldı, yandaşlar için. Yolcu garantisi verildi. Biz bütün bunlardan rahatsızız. Neden yolcu garantisi veriliyor. 29 Ekim Cumhuriyet bayramı Ankara'da kutlanır.

Önce buna uymamız lazım. Bu gelenektir. Devlette gelenek kalmadı. Devleti ayakta tutan kurallardır. siz bütün kuralları yerle bir ediyorsunuz. Devlet hepimizin devleti.

Havalimanın ismi üzerinde çok durmadım. Bu kadar şaibeli bir yere Atatürk isminin verilmesi uygun değil. Bir sürü insan öldü, kaç kişinin öldüğünü bilmiyoruz. Şu anda o havaalanı yapan 31 işçi cezaevinde. Neden hapishanedeler? Siz oraya Atatürk ismini koyacaksınız, bu olmaz.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.