Kongre'de poster küstahlığı...

Kongre'de poster küstahlığı...

Demokratik Toplum Partisi'nin (DTP) 3’üncü Olağanüstü Büyük Kongresi'nde bazı partililer Abdullah Öcalan'ın posterini açtı. Kongreye girişler sürerken, üst araması sırasında kısa süreli bir gerginlik yaşandı. Yüzleri maskeli bazı kişiler ise, DTP Genel Başkanı Ahmet Türk salona girdikten sonra sahneye çıkarak yasa dışı poster ve bayraklar açtı. Salon görevlileri tarafından müdahale edilen bu kişilerin, daha sonra salondan çıkarıldığı öğrenildi.

Partinin Eşgenel Başkanı Ahmet Türk’ün konuşmasıyla başlayan kongre, Ankara’daki Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu'nda yapılıyor.

"Eşitlik ve Özgürlük için Demokratik Çözüm" sloganıyla yapılan kongrenin gerçekleştirildiği salonda kürsünün arkasına, parti flaması ve Türk bayrağı asıldı. Salonda, "Demokratik Türkiye için Demokratik Özerklik", "Yol Haritası İstiyoruz", "İçi Boş Açılımlara Son", "Çözüm Operasyonlarda Değil, Diyalog ve Barışta" yazılı pankartlar asıldı. Salonda, Kürtçe türkülerin çalındı, Türkçe ve Kürtçe sloganlar atıldı.

Ahmet Türk'ün konuşmasının ardından sahneye fırlayan bazı partililer kürsüyü işgal edip Abdullah Öcalan'ın posterini açtı. Yaşanan kısa süreli gerginliğin ardından görevlilerin müdahale ettiği ve posterleri indirttiği görüldü.

(Hürriyet)

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.