Konya İYİ Parti Otopark Ücretlerinin İptalini İstedi

Konya İYİ Parti Otopark Ücretlerinin İptalini İstedi
İYİ Parti Konya İl Başkanı Av. Gökhan TOZOĞLU, parti teşkilatı olarak belediyeye müracaat ettiklerini ve yol kenarındaki otopark ücretlendirmesinin iptalini istediklerini ifade etti. Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan ve müracaat dilekçelerinin örneklerini paylaşan Tozoğlu açıklamasını şöyle dürdürdü:

Kıymetli Hemşehrilerimiz,

İYİ Parti Konya İl Teşkilatı olarak sorumlu ve hemşehrilerimizin menfaatini düşünen siyaset anlayışımızın önemli bir göstergesi olarak bugün Konya Büyükşehir Belediyesi’ne yazılı olarak müracaatta bulunarak belediye tarafından yol kenarındaki araç parklarından alınan ücretlerin iptalini talep ettik. Yol kenarlarına araç parkının trafik güvenliğini ve trafik akışını olumsuz etkilemediği yerlerde araç parklarının ücretsiz olması konusundaki hassasiyetlerimizi dile getirdik.

OTOPARK ÜCRETLENDİRMELERİ OLDUKÇA FAHİŞ

Mevcut uygulamada 30 dakika üzerinden belirlenen ücret tarifesi oldukça fahiş bir ücretlendirmeyi ortaya çıkarmaktadır. Belediye tarafından yol kenarındaki oto parklardan alınan ücretin hukuki temeli de bulunmamaktadır. Buna ilişkin daha önce başka illerde verilmiş birçok karar bulunmaktadır. Dilekçemizde bu hususu da gündeme taşıdık.

BELEDİYE PARAYI ÖDEYENDEN ALIYOR

Aynı zamanda bu ücretler ödeyenden alınan, ödemeyene bir yaptırım uygulanmayan ücretlerdir. Uygulamanın başından bu yana yol kenarındaki park etme sebebiyle belediyeye ödeme yapmayan araç sahiplerine herhangi bir icra takibi yapılıp yapılmadığı hususunda da dilekçemiz ile bilgi talep ettik. Ancak edindiğimiz kanaat şu ki belediye bu ücretleri ödeyenden alıyor. Ödemeyene herhangi bir işlem yapmıyor.

İTİRAZ MEKANİZMASI MEVCUT, GEREKİRSE DAVA AÇACAĞIZ

Şu hususu tüm hemşehrilerimize belirtmek isteriz ki, belediye tarafından kendilerine yol kenarındaki park etmeleri nedeniyle herhangi bir işlem yapmak istemesi durumunda da itiraz mekanizması mümkündür. Bu konuda partimizin hukukçuları vatandaşımıza yardımcı olmaya hazırdır.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptığımız bu müracaata olumsuz cevap verilmesi durumunda hukuki yollara başvuracağımız hususunu da yaptığımız müracaat ile hatırlattık. Ümit ediyoruz ki müracaatımız vatandaşımız lehine olumlu olarak sonuçlansın.

İYİ PARTİ HEMŞEHRİLERİMİZİN MENFAATİNİ GÖZETECEK

Tüm vatandaşlarımıza da şu hususu önemle belirtmek isteriz ki İYİ Parti, Konyalı hemşehrilerimizin haklarını ve menfaatlerini gözeten faaliyetlerine hızlı bir biçimde devam edecektir. Bizi takipte kalın.

Kamuoyuna ve hemşehrilerimize saygılarımızla ilan ederiz.” ifadelerini kullandı.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.