Kürtler CHP’den İstifa Etsin

Kürtler CHP’den İstifa Etsin

Diyarbakır Demokrasi Platformu üyesi Harika Peker, Kürtlerin CHP’den istifa etmesini istedi.

Diyarbakır Demokrasi Platformu üyesi Harika Peker, CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen'i Meclis'te yaptığı konuşmasından dolayı Adolf Hitler'e benzeterek, Kürtler'in CHP'den istifa etmesini istedi.

Tüm Bel-Sen Diyarbakır Şubesi'nde bugün basın toplantısı düzenleyen Harika Peker, Onur Öymen'in Dersim katliamı ve Şeyh Said isyanında yaşananları öven konuşmasını sert bir dille eleştirdi. Kürt sorununun ilk kez Meclis'te gündeme geldiğine dikkat çeken Peker, Onur Öymen'in burada yaptığı konuşmanın sorunun çözümüne yönelik umutları kırdığını dile getirdi.

"Onur Öymen'in ırkçı, katliamcı açıklaması, CHP'nin faşizan yüzünü bir kez daha açığa çıkarmıştır” diyen Peker şöyle devam etti:

Bu zihniyet ile CHP'nin Kürt sorununun çözümünü ölümlerden, katliamlardan, insanlık dışı, antidemokratik uygulamalarda gördüğünü göstermektedir. Kan acı, gözyaşı ve antidemokratik uygulamalar kazandırıcı olmuş olsaydı, Mussolini, Hitler ve Saddam gibiler lanetli kişilikler olarak anılmayacak, tarihin karanlık sayfalarında ve tarihin çöplüğünde olmayacaklardı.

Yakın tarih herkese göstermiştir ki ırkçılığın, kafatasçılığın, şiddeti ve savaşı dayatanların sonu tarihin karanlık sayfasında insanlık ailesi tarafından lanetlenmiş kişilikler olarak yer almaktır.

Peker, milletvekili seçilen ya da bölge örgütlerinde çalışan Kürtler'i CHP'den istifaya etmeye çağırdı.

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.