"Lütfen bizi medya vaizlerinden kurtarın!"

"Lütfen bizi medya vaizlerinden kurtarın!"


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, açılım süreci için Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan destek istedi, "Kerbela'dan ders çıkarılmazsa, yeni Kerbelalara zemin hazırlanır" dedi. Erdoğan'ın hedefinde yine medya vardı. Başbakan "Medya vaizleri soru işaretlerini daha da artırıyor. Lütfen bizi medya vaizlerinden kurtarın" ifadesini kullandı.

Başbakan Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın kuruluş yıl dönümü ve "2010 Kur'an Yılı" etkinlikleri açılış töreninde yaptığı konuşmada, tabiatın boşluk kabul etmediğini söyledi.

Erdoğan, "Bir alan boş bırakıldığında oraların nasıl doldurulduğunu, kimler tarafından doldurulduğunu acı tecrübelerle gördük, görüyoruz. İslamla, Müslümanla terörü eş değer görmek art niyettir, kötü niyettir, suizandır, çirkin bir propagandanın neticesidir" dedi.

Başbakan Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

"Ama bu algıyı pekiştiren, bu algının oluşmasına yol açan hataların yapıldığı da görmezden gelinemeyecek bir gerçektir. Bu hatalar bir alanın boş bırakılmasının, ihmal edilmesinin, buna ehemmiyet gösterilmemesinin neticesidir. Gerçek bilim adamlarının, gerçek aydınların, münevverlerin boş bıraktığı alanların, 'medya vaizleri' tarafından doldurulduğunu ve soru işaretlerinin hızla çoğaldığını da müşahede ediyoruz.

Ben onun için siz değerli kardeşlerimden, lütfen bizi medya vaizlerinden kurtarın. Bunu istirham ediyorum. Ben açıkçası Türkiye'nin güzide bir kuruluşu olan Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sadece ulusal ölçekte değil, küresel ölçekte bir örnek teşkil ettiğine, etmesi gerektiğine inanıyorum. Taraf tutmadan, soru işaretlerini artırmadan, sade bir şekilde, anlaşılır bir şekilde malayani tartışmalara kapılmadan, dosdoğru bir yol tutturduklarını ve bu yolda kararlılıkla ilerlediklerini görüyorum."

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.