'Mansur Yavaş, resmi karşılama törenine çağrılmadı'

'Mansur Yavaş, resmi karşılama törenine çağrılmadı'
Haberler.com’dan Turgay Çakmakçı’ın haberine göre; Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukashenko'yu Cumhurbaşkanlığı Saray’ında resmi tören ile karşıladı. Lukashenko'yu karşılayan protokol heyetinde yeni Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın olmaması dikkat çekti. Oysa daha önceki benzer resmi karşılamalarda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna protokol heyetinde yer alıyordu. Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna Cumhurbaşkanlığı Saray’ındaki törenlere katılıyordu.

HAVALİMANINDA KARŞILAYAN PROTOKOL HEYETİNDE VARDI

Mazbatasını 8 Nisan’da alarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine başlayan Mansur Yavaş, Rusya'dan dönen Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı havalimanında karşılayarak protokol heyetindeki yerini almıştı.

"MANSUR YAVAŞ'A DAVET GELMEDİ"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı yetkilileri ise, Cumhurbaşkanlığından Mansur Yavaş'a bir davet gelmediğini dile getirdi.

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
solmazTÜRK3 ay önce
cumhurbaşkanı ayıp ediyor. milli irade ise angaralı mansur dedi. bunu mutlaka dikkate almalı. yoksa ben sadece oy verenlerin cumhurbaşkanıyım anlamı çıkar ki bu hepten yanlış