Mansur Yavaş'ın soy ağacı tartışılmaya devam ediyor... Yanlış yazdım

Mansur Yavaş'ın soy ağacı tartışılmaya devam ediyor... Yanlış yazdım

İktidara yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak gazetesi yazarı Mehmet Acet, geçenlerde, İYİ Parti ve CHP'nin ortak Ankara adayı Mansur Yavaş'ın Makedonyalı olduğunu ileri sürmüştü. Konuya ilişkin tekzip metni veren Mansur Yavaş ise, 7 kuşak Ankaralı olduğunu belirtmişti.

Mansur Yavaş'ın soy ağacı tartışılmaya devam ederken, Saadet Partisi’nin yayın organı Milli Gazete’nin yazarı Zeki Ceyhan ise bugünkü köşesinde, konuyla ilgili olarak, "O yazı" başlıklı dikkat çeken bir yazı yazdı.

"ART NİYETTEN BAŞKA BİR ANLAMI OLABİLİR Mİ"

Zeki Ceyhan, "Her şeyi bekler, her şeyi düşünürdük de Cumhur İttifakı’nın geçmiş yazılarımızdan 'medet umacağını' hiç ummazdık" derken, "Özhaseki’nin taraftarları Mansur Yavaş ile ilgili eski bir yazımızı malzeme olarak kullanıyorlar" diye belirtti.

Zeki Ceyhan, 2014 yılındaki seçimler öncesinde yazdıkları bir yazıyı, AKP'lilerin şimdi kullandığını dile getirirken, o dönem ki bilgiyi de Mansur Yavaş’a gönül koyan kişilere güvenerek yazdıklarını, ancak bilginin doğru olmadığını aktardı. "Yazının yayınlanmasından sonra Mansur Yavaş’ın ofisinden aradılar ve bilginin doğru olmadığını söylediler. Benzer ifadeleri Mansur Yavaş’ın kendisinden de duyduk. Ve sonraki yazılarımızda bu konuda bilgi sunmaya çalıştık" diye belirten Ceyhan, "Şimdi üzülerek görüyoruz ki Cumhur İttifakı’nın temsilcileri bunları dikkat-i nazara almayarak sadece ilk yazıyı kendi amaçları doğrultusunda kullanıyorlar" dedi.

O dönem, Mansur Yavaş ile ilgili kendilerine iletilen bilginin sağlıklı olmadığının altını çizen Ceyhan, "Yavaş açıkladığı 'alt-üst soy belgesi' ile Beypazarı/Kurtuluş Mahallesi’nden olduğunu kanıtlarken hâlâ bunun aksini iddia etmenin art niyetten başka bir anlamı olabilir mi" diye sordu.

 

Zeki Ceyhan'ın yazısı şu şekilde:

"Her şeyi bekler, her şeyi düşünürdük de Cumhur İttifakı’nın geçmiş yazılarımızdan 'medet umacağını' hiç ummazdık.

Ama o da oldu!

Bir de baktık ki Cumhur İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterdiği Özhaseki’nin taraftarları Mansur Yavaş ile ilgili eski bir yazımızı malzeme olarak kullanıyorlar.

Oysa!

O yazı 2014 seçimleri öncesinde yazılmış bir yazıydı ve o dönemde henüz Cumhur İttifakı gibi oluşumlar ortaya çıkmış değildi.

Öyle bir dönemde MHP kökenli bir isimle CHP’nin birlikte hareket ediyor olmasını yadırgamış ve nedenlerini araştırmaya başlamıştık.

O yazıyı CHP’den aday olduğu için Mansur Yavaş’a gönül koyan dostlarımızdan aldığımız bilgiye güvenerek yazmıştık.

Onlar Mansur Yavaş’ın Karaşar köyünden olduğunu söylemişler ve biz de bu bilgiden yola çıkarak Mansur Yavaş ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 'ortak bir noktada' buluşmuş olabileceklerini ifade etmiştik.

Yazının yayınlanmasından sonra Mansur Yavaş’ın ofisinden aradılar ve bilginin doğru olmadığını söylediler. Benzer ifadeleri Mansur Yavaş’ın kendisinden de duyduk.

Ve sonraki yazılarımızda bu konuda bilgi sunmaya çalıştık.

Şimdi üzülerek görüyoruz ki Cumhur İttifakı’nın temsilcileri bunları dikkat-i nazara almayarak sadece ilk yazıyı kendi amaçları doğrultusunda kullanıyorlar.

Mansur Yavaş açıkladığı 'alt-üst soy belgesi' ile Beypazarı’nın Kurtuluş Mahallesi’nden olduğunu gözler önüne seriyor.

Bu noktada durumu okurlarımızın bilgisine sunmak üzerimize düşen bir vecibe haline geliyor.

Evet, Cumhur ittifakı bütün aksi iddialara rağmen oldukça zor bir süreçten geçiyor ve dört yıl önceki yazılardan medet umuyor!

O günlerde Mansur Yavaş ile yaptığımız görüşme sonrasında konuya açıklık kazandırdığımız gibi bugün de aynı şeyi yapıyor ve dostlarımız tarafından bize iletilen bilginin sağlıklı olmadığını ifade ediyoruz.

AKP kadroları içine düştükleri zor durumdan kurtulmak için bir yandan Cumhur ittifakını ayakta tutmaya çalışıyor bir yandan da ittifak ortakları MHP’yi, 'Biz onları içimizde minimize ettik' diye küçümsüyorlar.

Ama sırf bu ifade bile Cumhur İttifakı ile aralarına aldıkları MHP sayesinde kendilerini 'maksimize etmeye' çabaladıklarını itiraftan başka anlam taşımıyor.

Yavaş açıkladığı 'alt-üst soy belgesi' ile Beypazarı/Kurtuluş Mahallesi’nden olduğunu kanıtlarken hâlâ bunun aksini iddia etmenin art niyetten başka bir anlamı olabilir mi?

Şayet art niyetli değillerse bu yazımızı da kullanırlar."

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.