Meclis'e olağanüstü corona virüs çağrısı

Meclis'e olağanüstü corona virüs çağrısı
Çin'de patlak veren corona virüsün komşu ülkelerde ortaya çıkmasıyla tehlike bir adım daha yaklaşırken, CHP TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu’nu olağanüstü toplantıya çağırdı.

CHP Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu’na üye muhalefet milletvekilleri, koronavirüsten kaynaklı salgının komşu ülkelerde de yayılmaya başlaması üzerine TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu’nu 3 Mart'ta olağanüstü toplantıya çağırdı.

Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu’nu gönderilen dilekçede, "Çin kaynaklı yaşanan COVID-19 virüsü salgını ve ülkemize olası etkileri, riskleri, ülkemizdeki mevcut durum, alınan ve alınacak tedbirleri değerlendirmek amacıyla komisyonumuzu 3 Mart 2020 Salı günü saat 15:30’da olağanüstü toplantıya çağrıyoruz" ifadeleri yer aldı.

Dilekçede CHP'den Samsun milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Adana milletvekili Burhanettin Bulut, İstanbul milletvekili Ali Şeker, İzmir milletvekili Kani Beko, Kütahya milletvekili Ali Fazıl Kasap, Zonguldak milletvekili Ünal Demirtaş, Iğdır milletvekili Habip Eksik, Eskişehir milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ve İzmit milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü'nün imzaları yer aldı.


Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.