Meral Akşener: 'Bize “PKK ile el sıkıştı” diyenler...'

Meral Akşener: 'Bize “PKK ile el sıkıştı” diyenler...'

23 Haziran seçimlerine iki gün kala Ekrem İmamoğlu'na destek vermek için mitinglerini sıklaştıran İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Tuzla'da önemli açıklamalarda bulundu.

Büyük bir ilgi ile karşılanan Akşener'in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“Milleti iradesinin gaspına sivil bir darbe yaptılar. Sayın Erdoğan talimat verdi, YSK onayladı Ekrem kardeşimin mazbatasını aldılar. Biz sinirlenmeyeceğiz. Olgun bir şekilde 23 Haziran akşamına kadar her türlü kavgayı elimizin tersiyle iteceğiz."

"Ben bugün karşınızda 39 ilçede olduğu gibi İYİ Parti Genel Başkanı olarak değil, İstanbul’da oy kullanan bir seçmen olarak konuşuyorum. Ben zarfa 4 pusula koydum. Üçü kabul gördü birinde yanlış yapmışız. İstanbullu hangi adaya oy verirse versin iradesinin üçü doğruymuş biri yanlışmış. Ben bugün hakkını arayan bir seçmen olarak burada bulunuyorum.

Geldiğimiz nokta şu 31 Mart’a giderken Millet İttifakı’nın adayı olan Sayın Ekrem İmamoğlu bugün 16 milyonun seçtiği, seçilmiş başkan olarak seçime gidiyor. Rakibi ise kaybetmiş olarak seçime giriyor.

Sayın Erdoğan 31 Mart gecesi bir konuşma yaptı. 81 milyonun Cumhurbaşkanı olacak sandık ama aradan bir süre geçti ne oldu anlamadık. Sonra ortaya çıktı içine dört harfli kaçmış P-A-R-A mesele duygusalmış.

Türkiye’nin ekonomisi berbat o damat ekonominin içine tükürdü. Biz arıza çıkarsak bu ekonominin bozukluğu derinleşsin istemedik. Türkiye’nin itibarını iki paralık ettiler.

Sayın İmamoğlu göreceksiniz, sizin iradenizle o sandıkları patlatacak bir oy oranıyla yeniden seçilecek. Yani muhteremler mızıkçılık yapamayacak, çamura yatamayacak.

Bize “İlleti”, “zillet”, “terörist” dediler, Allah’ım sen ne büyüksün ahımızı duydun. Ne oldu Binali Bey gitti Pe Ke Ke açılımı yaptı. İmralı’dan mektup geldi. O da yetmedi küçük ortak PKK açılımı yaptı.

Bize “PKK ile el sıkıştı” diyenler… Siz ne iyi insanlarsınız İYİ Partililer sahtekarlara ayna tutmaya, yüzlerindeki maskeleri yırtmaya vesile oldunuz.

Barzani’nin kafasındaki konfetilerin ardından Öcalan’ın kafasından konfeti temizleyecekler. Önce hakaret ettiler bugün yalvarıyorlar. İstanbul’da yaşayan herkesin gözünün önünde oluyor bunlar. Herkes bu tiyatroyu 23 Haziran günü bozacak inşallah."

 

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.