Oktay Vural: AKP Türk Milletinin Başına Çuval Geçiriyor

Oktay Vural: AKP Türk Milletinin Başına Çuval Geçiriyor

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Habur'da yaşanan tablonun, "Türk milletinin başına çuval geçirmek isteyen AKP'nin yarattığı bir tablo" olduğunu belirterek, "Bu çuvalı çıkartacağız ve AKP'nin başına geçireceğiz" dedi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Vural, bugünkü görüşmeye ilişkin düşüncelerinin sorulması üzerine, parti görüşlerini Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin milletle paylaşacağını söyledi.

Vural, "Milletimizi nereye götürmek istediklerini, kafalarının arkasında ne olduğunu, PKK ile nasıl bir müzakere çabası olduğunu açıklayacak. Milletin gözü önünde oluyor her şey. Zaten açılımın kurdela kesme törenine (Habur) herkes şahit oldu. Bundan daha büyük bir ibret olur mu?" dedi.

"O tablo, AKP'nin PKK ile birlikte nasıl bir açılım çabası içinde olduğunu ortaya koyuyor" diyen Vural, "Artık mızrak çuvala sığmaz. Bundan sonraki süreç hazmettirme ile ilgili. O tablo Türk milletinin başına çuval geçirmek isteyen AKP'nin yarattığı bir tablodur. Bu çuvalı çıkartacağız ve AKP'nin başına geçireceğiz" ifadesini kullandı.

(cnnturk)

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.